Ak váš vek disponuje minimálne číslicou 2 na jeho začiatku, určite vám nemusím komunikačný program ICQ ani predstavovať. Vznikol v roku 1996 a od toho momentu si prešiel všelijakými obdobiami.

Popularitu vystriedal pád, pretože v priebehu pribúdajúcich rokov sa digitálny svet posunul vpred a program ICQ bol doslovne prevalcovaný inými aplikáciami, akými sú napríklad Messenger alebo WhatsApp. To však nemení nič na tom, že si budeme môcť opäť nostalgicky zaspomínať, a to pri úplne novej verzii.

Tvorcovia pozmenili aj názov a tentokrát sa dočkáme novinky ICQ New. Okrem mobilnej verzie na platformy Android a iOS bude vytvorená aj desktopová verzia pre Windows, macOS a Linux.

ICQ News
Zdroj: hutmobile.com

Aké nové funkcie bude ICQ obsahovať?

Ak by sme nazreli na samotný počiatok vzniku ICQ, táto komunikačná platforma nemala žiadnu konkurenciu. Od toho momentu však ubehli dve dekády a dnešný trh je takýmito aplikáciami presýtený.

Jednou z hlavných noviniek bude schopnosť prevodu hovoreného slova na text. Výhodou bude taktiež aj to, že ak máte slabé či nekvalitné pripojenie na internet, stále môžete byť v aplikácii online a všetko bude fungovať ako má.

ICQ New sa už len podľa vyššie napísaných funkcií bude od ostatných mierne odlišovať. A ak k tomu pridáme aj funkciu push-to-talk, špeciálny režim hlasovej komunikácie, výnimočnosť je na svete.

Funkcia rýchlych odpovedí

Okrem skupinových konverzácií, kde sa môže naraz pripojiť až 25 000 užívateľov, si pre nás tvorcovia pripravili aj takzvané rýchle odpovede. V praxi to bude fungovať asi tak, že aplikácia nám bude analyzovať text prichádzajúcich správ a na jeho základe vygeneruje vhodné odpovede.

No ak patríte medzi tých, ktorí by v rýchlej odpovedi nepoužili text, ale preferujete kratšiu odpoveď, vývojári mysleli aj na vás. Okrem textu vám vygeneruje aj vhodných smajlíkov.

ICQ News

Vlastná nástenka a veľa iných zaujímavostí

Ako sme si už mohli zvyknúť pri príspevkoch na sociálnych sieťach Facebook alebo Instagram, aj tu nás čaká niečo podobné. ICQ New ponúkne priestor, kde si bude môcť každý jeden užívateľ vytvoriť otvorený zdroj a publikovať v ňom akékoľvek poznámky, fotografie a videá.

Samozrejme, čakajú nás aj hlasové a video hovory. Tu môže byť maximálny počet zúčastnených 30 osôb a novinkou bude aj možnosť zdielanej obrazovky. Zaostávať nebude ani textová komunikácia a k dispozícii bude naše “obľúbené” mazanie správ alebo funkcia odpovedi na viac správ naraz.

Vývojári nezabudli ani na bezpečnosť a telefónne číslo bude samozrejme skryté. Zobrazovať sa bude len prezývka a podľa všetkého to bude naozaj zábava. Či to tak bude aj v skutočnosti sa dozvieme už v blízkej budúcnosti.

Čo hovoríte na novú aplikáciu ICQ New? Podarí sa jej uspieť alebo sa zaradí medzi slabšie výtvory? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: icq.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.