Rýchly let z New Yorku do Londýna

Letecká spoločnosť British Airways práve nastolila nový rekord. Len pred chvíľou prekonali rýchly let z New Yorku do Londýna, ktorý trval len 4 hodiny a 56 minút. Typicky takýto let trvá asi 6 a štvrť hodiny, no teraz mal Boeing 747 na svojej strane prírodu.

Lietadlu pomáhal nezvyčajne silný vietor vo vyššej vrstve atmosféry o rýchlosti vyše 320 km/h. Spoločnosť sa teraz môže chváliť najrýchlejším subsonickým (bez prelomenia zvukovej bariéry) letom. Lietadlo dosiahlo rýchlosť cez 1 320 km/h, no vďaka vetru zo zadnej strany neprekonalo rýchlosť zvuku relatívne oproti okolitému vzduchu.

Absolútny rekord letu medzi New Yorkom a Londýnom (bez ohľadu na prelomenie zvukovej bariéry) taktiež patrí spoločnosti British Airways. Dosiahli ho ešte v roku 1996, kedy ich Concorde dosiahol rýchlosti takmer 2 200 km/h a medzi dvoma mestami preletel za neuveriteľne krátky čas 2 hodín a 53 minút.

Zdroj: twitter.com, cnn.com, engadget.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.