Zatiaľ čo svetová ekonomika a priemyselné odvetia padajú, digitálny svet zažíva vzostup. Nový koronavírus zavrel ľudí doma a internet je teraz našou najčastejšou aktivitou. Mobilné platby na aplikácie to pocítili najviac a ľudia si dnes namiesto kávy niekde na námestí, kúpia rôzne vylepšenia do hier.

Smartfóny alebo tablety… Väčšina financií ide okrem základných potrieb do virtuálneho sveta a v prvom štvrťroku 2020 sa suma vyšplhala na enormnú hranicu. Ľudstvo doposiaľ minulo rekordných 21,5 miliárd eur.

Zdroj: wired.com

Koronavírus ovplyvnil mobilné platby na aplikácie

Podľa najnovších správ sme minuli v prvom štvrťroku historicky najvyššiu sumu na nákupoch aplikácií. Okrem toho sa zvýšil aj priemerný týždenný čas strávený v aplikáciách a hrách o 20 %. To samozrejme podnietilo aj dopyt po internetových službách, ktoré sú v dnešnej dobe dostupné po celom svete.

Ako informovala analytická spoločnosť App Annie, 13,8 miliárd eur pochádzalo z App Store pre systém iOS od majiteľov zariadení značky Apple. Ostatok, teda 7,7 miliárd eur, pochádza z Google Play pre systém Android.

Obidve populárne platformy zaznamenali rast o 5 %. Non-gaming aplikácie si z celkovej sumy zakúpilo 35 % užívateľov pri operačnom systéme iOS a 15 % pri Androide.

Aplikácie hry gaming
Zdroj: gizmochina.com

Koľko sme utratili na hry?

Do virtuálneho herného priemyslu sme prispeli celkovou sumou 15,3 miliárd eur. Štatistika ukazuje, že USA a Čína boli najväčšími nákupnými spotrebiteľmi pre iOS, zatiaľ čo Japonsko a Južná Kórea boli najväčšími používateľmi služby Google Play.

Medzi obľúbené kupované aplikácie patria klasické hry, ale aj sociálne médiá. Okrem toho nechýbajú ani mobilné platby pri zábavných aplikáciach, vrátane streamovacích služieb Disney+ a Twitch. To však platí pre Android, iOS užívatelia skôr míňali na zábavu, fotografie a videá.

V USA, ale pomaly aj v celom svete, sa do povedomia dostáva hlavne aplikácia TikTok, ktorá sa zaradila na 3. miesto najviac zárobkových aplikácií. Pred ňou sú len YouTube a Tinder. Nuda predsa len urobí svoje, a ako môžeme vidieť, koronavírus vo veľkom ovplyvnil mobilné platby na aplikácie po celom svete.

Využívate mobilné platby na aplikácie počas tohto obdobia, v ktorom “straší” koronavírus? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.  

Zdroj: gizmochina.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.