Problémy s macOS Catalina

Adobe odporúča užívateľom programov Photoshop a Lightroom, aby sa zdržali novej aktualizácie macOS Catalina, pokiaľ dané problémy nebudú vyriešené. Vydanie Cataliny spôsobuje rôzne problémy týkajúce sa nefunkčných doplnkov a nekompatibility s 32-bitovými aplikáciami. V článku ich zhrnul aj portál The Verge.

Najmä užívatelia používajúci staršie verzie Lightroom Classic alebo Photoshop (ktorí používajú 32-bitové komponenty a inštalátory) by určite nemali aktualizovať svoj Mac, pretože spoločnosť Adobe tvrdí, že „nie sú nijako podporované na použitie v macOS Catalina“.

operačný systém macos catalina
Zdroj: Apple

V prípade Lightroom existujú iba dva relatívne menšie problémy:

  • Problémy so zdieľaním s Nikon: Lightroom nedokáže zistiť Nikon zariadenie, keď je fotoaparát zapnutý po vyvolaní príkazu „Start Tether Capture…“.
  • Tvorca profilu objektívu je prerušený: Tvorca profilu objektívu je momentálne 32-bitový, ale skúmame jeho aktualizáciu na 64-bitový nástroj.

Vo Photoshope je toho viac:

  • Pomenovanie súboru nefunguje správne: Zmena prípony súboru v rozbalovacej ponuke nezmení príponu v názve súboru. Do názvu súboru musíte pridať typ súboru ručne.
  • Niektoré doplnky sú prerušené: Doplnky v karanténe vrátia chybu vo Photoshope, že „súbor nebol nájdený“ alebo chybu OS, ktorá hovorí, že doplnok „nemožno otvoriť, pretože jeho integritu nie je možné overiť”. Stáva sa to pri doplnkoch, ktoré nie sú notársky overené a ktoré sú stiahnuté z webu alebo nainštalované inými metódami, ako je napríklad drag & drop.
  • Staršie kvapky nefungujú: Staršie verzie Photoshopu vytvárajú 32-bitové kvapôčky, ktoré nie sú kompatibilné s macOS Catalina.
  • Program ExtendScript Toolkit je prerušený: Program ExtendScript Toolkit, ktorý je 32-bitovou aplikáciou, už nebude fungovať v systéme macOS 10.15. Nahrádza ho tento nástroj.
  • Tvorca profilu objektívu je prerušený: Tvorca profilu objektívu je momentálne 32-bitový, ale skúmame jeho aktualizáciu na 64-bitový nástroj.
Adobe problem macOS
Zdroj: helpx.adobe.com

Aktualizácia systému macOS Catalina spôsobuje problémy rôznym softvérom, ktoré na ňu ešte nie sú pripravené. Napríklad DJ program, ktorý sa spoliehal na iTunes. Vo všeobecnosti je dobré počkať, kým si stiahnete prvú verziu nového operačného systému, a tentokrát to naozaj nebude na škodu.

Zdroj: theverge.com, adobe.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.