Ukázali sa nejaké mobilné telefóny v Avengers: Endgame? Áno, ukázali. A dokonca ich bolo viacero. Svet superhrdinov od Marvel Studios je predsa podobný ako ten reálny, teda až s výnimkou toho, čo z neho robí fiktívny filmový vesmír. Zvyšok sa však snaží byť celkom realistickývrátane reálnych smartfónov. Aké značky a konkrétne modely sa teda ukazujú v obľúbenej tímovke?

Mobilné telefóny v Avengers: Endgame

Mobilné telefóny v Avengers: Endgame
Zdroj: Marvel

Prvý mobilný telefón, ktorý vo filme vidíme, sa objavuje zhruba v 38. minúte. Nájdeme ho v scéne, kedy Ant-Man (Paul Rudd), Black Widow (Scarlett Johansson), Captain America (Chris Evans) a Smart Hulk (Mark Ruffalo) sedia za stolom v reštaurácii.

Za Hulkom prídu tri deti, ktoré sa s ním chcú odfotiť. Ant-Man vezme do rúk ich telefón a spraví im spoločnú fotku s veľkým zelenáčom – na smartfón Google Pixel 3 (vo farebnom prevedení Not Pink).

tony stark iron man
Zdroj: Marvel

Pár minút nato, okolo 42. minúty, sa nachádzame v dome Tonyho Starka (Robert Downey Jr.). Ten, ako vieme, práve vynašiel cestovanie časom.

Ešte predtým, ako o tom stihol informovať svoju manželku Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), sa nám naskytne pohľad na Tonyho pracovný stôlna ktorom leží neidentifikovateľný smartfón. Portál TechnoBuffalo však potvrdzuje, že ide o Samsung Galaxy S8.

Ďalšie dva

Mobilné telefóny v Avengers: Endgame
Zdroj: Marvel

Ďalší smartfón vidíme vo výťahovej scéne filmu Avengers: Endgame, ktorá je odkazom na podobnú scénu z filmu Captain America: Zimný vojak. V tomto prípade sa však kvôli cestovaniu v čase odohráva v roku 2012 po bitke v New Yorku.

V nej na nás čaká ďalší smartfón, ktorý nám však k tomuto obdobiu nesedí. Je rok 2012, no agent S.H.I.E.L.D.-u, resp prívrženec organizácie menom HYDRA, volá z telefónu Samsung Galaxy S6/S7 (Midnight Blue). To je, samozrejme, nemožné, keďže S6 bola v skutočnosti dostupná až o 3 roky neskôrv apríli 2015.

clint barton hawkeye
Zdroj: Marvel

Superhrdinom sa podarilo pozbierať všetkých 6 Kameňov nekonečna. Dali ich do vlastnej verzie Infinity Gauntlet, ktorú si nasadil Hulk a luskol prstami, čím priviedol späť k životu všetkých, ktorých Thanos 5 rokov predtým vymazal z existencie.

Jediný dôkaz toho, že to naozaj fungovalo, je zvoniaci telefón Clinta Bartona (Jeremy Renner). Tomu volá jeho žena, ktorá bola doteraz mŕtva. Tento podstatný moment v príbehu je sprostredkovaný ďalším smartfónom Google Pixel 3 (vo farebnom prevedení Just Black).

Je vo filme Avengers: Endgame nejaký mobilný telefón, ktorý sme si nevšimli? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: technobuffalo.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.