Najdrahší notebook s výkonom, ktorý sa vyrovná aj desktopu

Najdrahší notebook na svete, Eurocom Sky X4C, ktorý dokáže výkonom poraziť 99,9 % desktopových počítačov, má cenovku $18 623. Ak nemáte čo robiť s peniazmi a len tak sa vám na účte povaľuje 17 200 € a túžite po neporovnateľnom a prenosnom výkone, máme pre vás tip. Stojí dokonca takmer 3-krát toľko, čo najvýkonnejší MacBook Pro (ktorý stojí 5 829 €).

eurocom sky x4c
Zdroj: techradar.com

CPU a GPU

Nevyzerá síce najlepšie, ale to pri takomto výkone to ani nie je to najpodstatnejšie. Ako sa hovorí, nesúď knihu podľa obalu a pri tomto notebooku to platí dvojnásobne. Vo vnútri sa nachádza jeden z najvýkonnejších a voľne dostupných procesorov, konkrétne 8-jadrový Intel Core i9-9900KS. Taktiež nemôže zaostávať grafický výkon, preto je v ňom grafická karta Nvidia Geforce RTX 2080 s 8 GB GDDR6 pamäte.

Pamäť

Stroj sa taktiež môže pochváliť s 128 GB pamäte RAM (tá je rozdelená na 4 kanály po 32 GB). Na ukladanie by vám mali postačiť dve prednedávnom predstavené SSD hard disky Sabrent Rocket s 4 TB v RAID-0 pre maximálnu rýchlosť čítania a zapisovania a taktiež dve 8 TB Micron SSD nakonfigurované v RAID-1 určené na zálohovanie.

Ak chcete cenu posúnuť na $20 000, môžete sa rozhodnúť pre možnosť návratu do výrobného skladu počas troch rokov a externý zdroj napájania s 780W. Ďalšou výhodou notebookov Eurocom je ich veľmi jednoduchá výmena CPU a GPU.

Ak však nemáte dosť peňazí na tento notebook, ako normálni smrteľníci, nezúfajte. Na stránke Eurocom si dokážete vyskladať aj notebook na mieru presne pre vás. Viete si nastaviť takmer všetko od procesoru, cez grafickú kartu až po displej. Jednoducho notebook vašich snov.

Na akých komponentoch aktuálne beží váš notebook či prípadne stolný počítač? Chýba vám výkon, alebo ste spokojní? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: techradar.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.