Netflix sa síce nachádza na vrchole potravinovej pyramídy streamovacích služieb, no posledných pár mesiacov neprežíva zrovna najlepšie obdobie. Po zvyšovaní cien predplatných pribudla iba polovica z piatich miliónov nových predplatiteľov, ktorí boli predpovedaní za posledný štvrťrok. Plus sú na ceste služby ako Disney+, Apple TV+ či HBO Max, ktoré ešte viac zamiešajú karty.

Netflix si teda hľadá cesty k tomu, aby na ich platformu prilákal nových zákazníkov. Práve k tomu poslúži nový plán predplatného, ktorý je zameraný čisto na mobilné telefóny. Práve ten bol včera oficiálne spustený v Indii a po prípadnom úspechu sa možno dostane do celého sveta.

Netflix za príjemné 3 doláre?

Testovanie začalo na cenovke 250 rupií (3,62 amerických dolárov), čo je v prepočte okolo 3,20 eur mesačne. Spoločnosť však s touto cenovkou nebola spokojná a tak nakoniec mesačnú maržu znížili na 199 rupií, teda okolo 2,60 eur. Je to teda lacnejšie ako lokálna streamovacia služba Hotstar (299 rupií alebo 3,90 eur), no zároveň drahšie ako známa služba Amazon Prime Video (129 rupií alebo 1,70 eur).

Netflix
Zdroj: lifehacker.com.au

Tento mobilný plán ponúka iba štandardné rozlíšenie (480p), pričom môžete seriály a filmy sledovať iba na jednom telefóne alebo tablete. Netflix potvrdil, že ich plány Basic, Standard a Premium stále ostanú v ponuke a ich mobilný plán je zameraný na tých, ktorí sú konštantne na cestách.

Pre nás je stále výhodnejší plán Premium, ktorý ponúka sledovanie na štyroch obrazovkách zároveň v kvalite HD a Ultra HD. Taktiež sa v ňom dajú sťahovať filmy a seriály na štyroch telefónoch a tabletoch. Tento plán stojí na slovensku 11,99 eur, čo na jedného človeka vychádza okolo 3 eur. Pokiaľ však nemáte žiadnych kamarátov alebo rodinu, s ktorými by ste si mohli kúpiť Premium plán, tak by vás mohol zaujať práve ten mobilný.

Máte zakúpený Netflix? Ktorý z jeho plánov aktuálne využívate? Vaše názory nám môžete napísať do komentárov!

Zdroj: engadget.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *