Nová funkcia Instagramu

Nová funkcia Instagramu: Sociálna sieť vydala nový produkt do ich portfólia. Nový nástroj slúži na jednoduché vytváranie kreatívnych videí, ktoré sa ďalej zdieľajú medzi ostatnými ľuďmi a veľmi nám pripomína obľúbený TikTok. Čerstvá funkcia je dostupná momentálne iba v Južnej Amerike, konkrétne v Brazílii.

Navijámy alebo motáky od Instagramu?

Presne takto sa nazýva v preklade nový doplnok Instagramu. Pôvodný anglický názov pre toto rozšírenie je Reels. Dostupné sú pre obidve najpoužívanejšie platformy – iOS a Android.

Zatiaľ nie je isté, či budú Reels rozšírené aj do iných krajín. Podľa nás by sa našlo veľké percento používateľov, ktorí by si spomínaný doplnok obľúbili.

Rýchla ukážka funkcie Reels:

S funkciou Reels užívatelia môžu nahrávať klasicky 15-sekundové videá, upravovať ich rýchlosť a nastavovať hudbu veľmi podobne ako s funkciou Duet v TikToku.

Vyvolení používatelia  môžu videá zdieľať v insta stories, posielať ich do súkromných správ a novinkou je uverejňovanie v sekcii s lupou (prehľadávať) v priečinku s názvom “Top Reels“. Spoločnosť dúfa, že práve videá na štýl TikToku sa stanú virálnymi.

Instagram sa neinšpiroval len TikTokom

Instagram je v posledných rokoch veľmi vynaliezavý a nechýba mu odvaha, to musíme uznať. Facebook sa pokúšal o vznik podobnej aplikácie k TikToku, ktorá sa mala nazývať Lasso.

Vedenie však prehodnotilo svoje plány z jediného dôvodu, ktorým bola nejasná vízia v budovaní užívateľskej základne od nuly. Samotný Instagram medzičasom v roku 2016 “okopíroval” funkciu od Snapchatu – príbehy. Sami si už nevieme Instagram predstaviť bez príbehov. Prostredníctvom nich sa dozvedáme o novinkách a dianí vo svete bleskovou rýchlosťou.

Snapchat
Zdroj: techcrunch.com

Pridáva sa aj ďalšia konkurencia

Nastal správny čas, aby by sa do hry zamiešal jeden z najväčších svetových hráčov – Google. Spoločnosť údajne pracuje na svojej verzii aplikácie. Aplikácia TikTok zaznamenala za posledné obdobie veľký nárast a nemôžeme sa vzniknutej situácii čudovať. TikTok čelí problémom s regulačnými orgánmi v USA.

Zaujala vás táto novinka? V komentároch zanechajte svoj názor, či bude mať podľa vás funkcia Reels úspech.

Zdroj: theverge.co

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.