Nová verzia aplikácie 365.bank

14. septembra (nedeľa) dorazí nová verzia aplikácie 365.bank. Ako uvádza samotná banka na svojom blogu, nadobudne vtedy účinnosť časť európskej smernice, vďaka ktorej budú bezhotovostné platby ešte bezpečnejšie. Ako to s tým však súvisí?

Zmeny

Európska legislatíva PSD 2 (Payment Services Directive 2) má ochrániť koncového užívateľa. Časť nariadení už banky prijali a aplikovali, pričom, ako sa dočítate na tomto odkaze, šlo o povinnosť sprístupniť API tretím stranám. Vďaka PSD 2 sa už čoskoro budú meniť ďalšie veci, teda hlavne tie, ktoré sa týkajú bezpečnosti platieb.

apple pay 365.bank
Zdroj: 365.bank, macblog.sk

Autorizácia cez internetbanking a mobilbanking

Veľkou zmenou je povinná dvojfázová autentifikácia. Platby vykonané v online svete tak budú musieť byť overené minimálne dvoma z týchto troch spôsobov:

  • Informácia, ktorú klient banky pozná (PIN / kód / heslo…)
  • Overením zariadenia, ktoré vlastní (mobilný telefón / hardvérový kľúč…)
  • Biometrické overenie totožnosti (čítačka odtlačkov prstov / skener tváre či sietnice…) 

PIN kód pri platbe kartou

Zmeny prídu aj v oblasti bezkontaktných platieb kartou, o ktorých sme vás informovali už dávnejšie. V skratke, po novom budeme musieť zadávať PIN po každých 100 eurách v bezkontaktných platbách. Po prekročení hranice 100 eur sa počítadlo resetuje a PIN budeme musieť znova zadať najbližšie, keď súčet transakcií opäť presiahne 100 eur.

Nákup cez internet

Zmeny sa chystajú aj pri nákupoch cez internetové obchody – e-shopy. Pri týchto zmenách však banky požiadali o odklad a do platnosti vstúpia pravdepodobne začiatkom budúceho roka. Nevieme zatiaľ, čoho presne sa budú týkať.

365.bank
Zdroj: 365.bank

Ako si novú verziu appky nainštalujem?

Keď bude nová verzia appky dostupná v store, dáte si ju inštalovať. Následne sú dôležité dva kroky. A to nastavenie hesla a spárovanie appky so zariadením.

1. Heslo si nastavíte takto:

  • Po stiahnutí appky zo store sa dostanete na obrazovku, ktorú si možno pamätáte z čias, keď ste si zakladali účet. Tentoraz však ťuknete na tlačidlo „Chcem sa prihlásiť“ (obr. č. 2) a vyberiete „Chcem si nastaviť nové heslo“ (obr. č. 3 ). Môžete pritom zadať aj to isté, ktoré ste používali doteraz.
  • V ďalšom kroku zadáte a overíte ešte telefónne číslo a e-mail. Na úspešné dokončenie ešte zadáte heslo.

2. Druhým krokom je spárovanie appky so zariadením:

  • Prihlásite sa ťuknutím na tlačidlo „Chcem sa prihlásiť“, zadáte prihlasovacie meno a heslo. Overíte telefónne číslo a je to.

Keby ste chceli vedieť viac, prečítajte si blog, ktorý sa venuje tejto téme.

Zdroj: 365.bank

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.