Nové Apple zariadenia

V čínskych správach, ktoré cez víkend vydal známy analytik Ming-Chi Kuo, sa podľa portálu 9to5Mac píše, že nové Apple zariadenia budú používať mini-LED displeje. Ako prvé ich podľa dostupných informácií využijú pripravované high-end (najdrahšie a najlepšie) MacBooky a iPady.

apple logo
Zdroj: wallpapermaiden.com

Displeje na týchto zariadeniach by sa mali skladať zo zhruba 10 000 LEDiek. To je omnoho viac ako 570 LEDiek, ktoré bude používať monitor Apple Pro Display XDR za 6 000 dolárov.

Ming-Chi Kuo verí, že Apple dal prednosť mini-LED technológií preto, lebo je podobne kvalitná ako OLED panely, no nie je tak náchylná na poškodenie z dôsledkov nadmerného používania. Navyše, Samsung vládne trhu s OLED displejmi, zatiaľ čo pri mini-LED displejoch si budú môcť nájsť iných dodávateľov, ktorí nie sú ich priamou konkurenciou.

Mini-LED panely sú veľmi drahé, pripravované MacBooky a iPady by preto taktiež mali mať veľkú cenovku. Podľa všetkého pôjde o top profesionálne zariadenia. Tablet by mal vyjsť v prvom štvrťroku 2021, pričom laptop bude nasledovať o štvrťrok neskôr.

Zdroj: 9to5mac.com, Ming-Chi Kuo

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.