Nové Tesla auto odhalené?

Tesle ide karta. Po vítanom oznámení, že automobilka sa chystá vyrábať a dodávať Model 3 v Číne, Elon Musk zháňa nových dizajnérov. Prostredníctvom čínskej sociálnej siete WeChat sa spoločnosť snaží vyplniť pracovné miesta pre centrum dizajnu. Štúdio bude mať za úlohu navrhnúť “nové Tesla auto v čínskom štýle”, odhalil šéf spoločnosti pre Bloomberg.

Pri príležitosti zverejnenia pracovných ponúk Tesla odhalila skorý koncept auta, ktoré by bolo vhodné pre čínsky trh. Obrázok, ktorý ho ukazuje, nájdete vyššie v článku.

Model 3 sa aktuálne predáva bez bežnej 10 % dane z predaja, ktorá v Číne funguje, čo je pre spoločnosť veľký úspech. Cena auta však aj tak predstavuje 50 000 amerických dolárov. Náklady na produkciu a dovoz by mala zmierniť nová továreň Gigafactory v Šanghaji, ktorá bude vyrábať 250 000 áut ročne. V budúcnosti by sa práve tam mohla vyrábať aj Tesla určená špeciálne pre čínsky trh.

Zdroj: caranddriver.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.