Personalizovaná ŠPZ na aute s emoji?

Na amerických vodičov možno už čoskoro čaká ešte viac personalizovaná ŠPZ na aute. Ako uvádzna zahraničný portál CNET, dekmokratická poslankyňa Rebecca White z Vermontu, USA, navrhuje možnosť poznávacích značiek, na ktorých nebudú len čísla a písmená.

Ak bude návrh na zákon schválený, Vermont bude prvý americký štát, v ktorom budú môcť byť motorové vozidlá označené jedným zo 6 emoji. Samozrejme, iba emoji by nestačilo. Ak si však vodiči priplatia, mohlop by ísť o skvelý spôsob, ako oživiť bežnú identifikáciu značky.

Ako uvádzaju zahraničné zdroje, Spojené štáty americké nie sú prvou krajinou, ktorá takéto niečo zvažuje. Obyvatelia Queensland v Austrálii si môžu už od februára 2019 personalizovať ŠPZ auta jedným zo sprístupnených emoji. Pre tamojších obyvateľov sú zatiaľ dostupné viaceré smajlíky, ktoré sa smejú, usmievajú, žmurkajú, majú v očiach srdiečka či nasadené slnečné okuliare. Vodiči si za takúto špeciálnu značku priplatia 475 austrálskych dolárov (320 USD).

Prichádzajúca realita, ale len niekde

“Nejaký čas je už možné podporovať svoj športový tím či vaše obľúbené mesto symbolom na vašej značke. Používanie emoji nie je v ničom rozdielne,”
uviedla dávnejšie Rebecca Michael, hovorkyňa Kráľovského automobilového klubu Queenslandu.

queensland emoji znacka na aute
Zdroj: youtube.com

S narastajúcou popularitou sociálnych sietí a komunikácie pomocou emoji je pravdepodobné, že podobné názory začnú zastávať aj ďalšie krajiny sveta. Najbližšie by to mohol byť vyššie spomenutý americký štát Vermont. USA k takejto zmene má skvelé obzory, keďže niektoré z 50 štátov už dlhší čas dovolujú používanie špeciálnych znakov a diakritiky v poznávacích značkách áut.

Zatiaľ nie je známe, akých konkrétnych 6 emoji je navrhovaných vo Vermonte. Najpravdepodobnejšie však pôjde o smajlíky a štátnu vlajku. Určite sa to však dozvieme, keď bude návrh postupovať vyššie.

Ešte viac zvedaví sme, kedy s niečím podobným prídu aj európske krajiny. Je však veľmi nepravdepodobné, že prvou z nich bude Spojené kráľovstvo. To má totižto veľmi prísne pravidlá ohľadom toho, čo sa môže a nesmie na značke nachádzať. Avšak, zaujíma nás, čo si myslíte vy. Prijali by ste možnosť umiestniť si emoji na ŠPZ auta aj na Slovensku? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: cnet.com, techradar.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.