Platforma Zoom nie je tak populárna, ako sa zdalo

Platforma Zoom, ktorú ste už možno sami využili na online meetingy kvôli koronavírusu, nás tak trochu zavádzala. Samotná spoločnosť vo svojom článku z 22. apríla tvrdila, že zaznamenáva “viac ako 300 miliónov používateľov denne” a “viac ako 300 miliónov ľudí po celom svete používa Zoom.” Ako však odhaľuje zahraničný portál The Verge, toto tvrdenie má ďaleko od pravdy.

Prišlo sa na to, že Zoom tým nemyslel 300 miliónov jednotlivých ľudí, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, ale 300 miliónov účastníkov meetingov. A v tom je veľký rozdiel.

Pri používateľoch za deň sa, samozrejme, každý človek počíta len jedenkrát. Pri počte účastníkov meetingov sa však jeden človek môže počítať aj viackrát – raz za každý míting, ktorého sa zúčastní. Ak by teda jeden človek cez Zoom vykonal priemerne napríklad 10 meetingov denne, znamenalo by to, že skutočných používateľov je “len” 30 miliónov.

Spoločnosť chybu priznala a ospravedlnila sa za ňu. Vraj šlo o omyl.

 Zdroj: theverge.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.