Stolný počítač alebo notebook?

Počítač s notebookom bojujú už niekoľko rokov o post jednotky, avšak, čo je naozaj to najvhodnejšie pre vás? Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, medzi stolovým PC a laptopom sú naozaj veľké rozdiely, ktoré by ste možno ani nečakali. Tak, čo je lepšie, počítač alebo notebook?

Cena

Ako prvé sa, zrejme, pozeráte na cenu. Stolové PC sú omnoho lacnejšie ako notebooky. Za oveľa menej peňazí máte lepší výkon, no najlepšie je, keď si nakúpite všetky komponenty a celok si poskladáte, alebo dáte niekomu poskladať. Tak vás vaša nová hračka vyjde ešte lacnejšie.

počítač alebo notebook
Zdroj: youtube.com

Pohyblivosť

Samozrejme, každému asi došlo, že počítač je oveľa väčší a ťažší. Avšak, nezabúdajte aj na to, že na cesty si budete musieť zobrať aj monitor a všetko príslušenstvo, zatiaľ čo pri notebooku je to oveľa jednoduchšie. Ak však veľa cestujete, tak toto je ten najväčší dôvod, prečo si zadovážiť laptop.

Klávesnica

Ak ste zvyknutí na stolovú klasiku, asi bude pre vás prechod na notebook trošku zložitejší. Stavaná klávesnica znamená, že už ju nebudete mať v podstate na mieru.  Má svoju špecifickú veľkosť a rozloženie. Ak vám naozaj nebude vyhovovať, dá sa, samozrejme, kúpiť externá. Avšak, na všetko sa dá zvyknúť, takže sa týmto nenechajte odradiť.

počítač alebo notebook
Zdroj: gbtraining.org.uk

Oprava

Oprava stolových počítačov je oveľa jednoduchšia a lacnejšia ako pri notebookoch. Často si vieme pomôcť aj sami a nemusíme chodiť do servisov, zatiaľ čo opravy notebookov bývajú predražené a problém v mnohých prípadoch ani nejde vyriešiť.

Komponenty

Ďalšou výhodou počítačov je to, že si do nich môžeme dať také komponenty, aké chceme, a dokonca si ich môžeme postupne vylepšovať. Čo to pre laikov znamená? PC nemusíte po pár rokoch vyhadzovať do koša tak ako každý notebook, no stačí si len vymeniť niekoľko komponentov za lepšie.

Pochváľte sa v komentároch, máte notebook alebo počítač? A ste spokojný s vašim výberom, alebo by ste radšej menili?

Zdroj: computerhope.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *