Kedy Apple predstaví iPhone SE 2?

Apple je známy svojou prémiovou kvalitou, ktorá sa priamo odráža aj na cene. Nie každý si tak môže dovoliť vždy ten najdrahší model mobilných telefónov, počítačov či laptopov tohto technologického giganta. To by sa však už čoskoro malo zmeniť predstavením nového iPhone SE 2, ktorý pôjde v šľapajách predchádzajúceho “budgetového” smartfónu, ktorý uspel medzi bežnými ľuďmi. Informuje o tom portál Techradar.

Kalifornský technologický gigant má údajne na 31. marca pripravený jarný event, na ktorom nám predstaví nové modely obľúbených zariadení. Najväčšiu pozornosť si určite zaslúži nadchádzajúci lacný iPhone, ktorý by mohol spoločnosti pomôcť osloviť aj menej solventných zákazníkov.

Nemecký portál iphone-ticker na základe správ “priamo z prostredia Apple” oznamuje, že iPhone SE 2 bude predstavený koncom marca, pričom už 3. apríla by sa mal začať predávať. Nie je jasné, ako sa bude mobil nakoniec volať, no ešte dávnejšie sa objavili správy o tom, že ho bude značiť číslo “9”.

Tento model Apple preskočil, kedy predstavil iPhone 8 a modernejší iPhone X. Po XS a 11 tak majú v zálohe práve deviatku, ktorá by mala doraziť s nostalgickým dizajnom a dokonca aj ikonickým Home Buttonom.

iphone unik
Zdroj: OnLeaks

Nový smartfón by mal mať rozmery 138,5 x 67,4 x 7,8 milimetrov, čo sa zhoduje s len o niečo málo hrubšou osmičkou. iPhone 9 by však podľa všetkého nemal pôsobiť lacno. Mnohých taktiež poteší menší displej. Vnútri by sa pritom mal nachádzať čip Apple A13 Bionic, ktorý sa dostal aj do výkonných iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Sekundovať mu budú 3 GB RAM, s ktorými si iOS už poradí.

Ďalšie správy od analytika menom Ming-Chi Kuo hovoria, že cena v USA pre 64 GB model bude začínať na 399 amerických dolároch. Na Slovensku si tak zaňho pravedpodobne zaplatíte 399 €.

Ďalšie zariadenia

Podľa správ z anonymného zdroja by mal byť na jarnom Apple evente predstavený aj nový 12-palcový iPad Pro. Najvýraznejšou zmenou bude trojitý fotoaparát s primárnym a širokouhlým objektívom, ako aj 3D senzorom.

Reč je aj o pripravovanom vylepšení 13-palcového MacBooku Pro. Ten by po vzore 16-palcového modelu, ktorý nedávno nahradil 15-palcový MacBook, mal dostať staro-novú klávesnicu so spoľahlivejším scissor-switch mechanizmom. Možné je aj zväčšenie obrazovky na 14-palcov, a to zmenšením okrajov.

Zdroj: techradar.com, iphone-ticker.de

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.