Gigantický obchodný reťazec s módnymi výrobkami prichádza. Dozvedáme sa presné informácie o tom, kedy a kde bude otvorený prvý Primark na Slovensku. Informuje o tom aj webový portál Denníka N.

Kedy a kde otvoria prvý Primark na Slovensku?

Založený v roku 1969, írsky obchodný reťazec predáva oblečenie, obuv a iné výrobky fast-fashion módy. Po vyše 50 rokoch úspešnej prevádzky s takmer 400 pobočkami chystá otvorenie prvého obchodu na Slovensku.

Otvorenie predajne by sa malo uskutočniť v roku 2022. Pobočka o rozlohe 3660 štvorcových metrov sa bude nachádzať v bratislavskom nákupnom centre Eurovea pri Mlynských nivách. Ako uvádzajú oficiálne zdroje, spoločnosť už podpísala nájomnú zmluvu s nákupným centrom.

Predajne Primark sa vyznačujú lacnými fast-fashion výrobkami, medzi ktorými by nemali chýbať dámske, pánske a detské oblečenie, ako aj domáce potreby, módne doplnky a kozmetika.

Expanzia na slovenský trh sa odohrá v roku 2022. Ešte pred nami prvé pobočky dostanú aj Česká republika či Poľsko, v ktorých začne Primark s prevádzkou už budúci rok. Tento rok bol tiež prvý obchod otvorený aj v Slovinsku. Slovenská republika sa tak stane 15. krajinou, v ktorej sa bude nachádzať Primark.

primark
Zdroj: mirror.co.uk

Expanzia fast-fashion

Správu so samotným Primarkom ako prvý potvrdil portál HN. Podľa všetkého bola expanzia na slovenský trh plánovaná už niekoľko rokov, pričom intenzívne debaty začali v lete 2018. Módny gigant však vtedy podľa všetkého nemal dostupné dostatočne veľké priestory či množstvo kvalifikovaných pracovníkov, ktorých by chcel zamestnať. Príchod na Slovensko už však bol oficiálne schválený, bol teda len otázkou času.

V blízkosti Mlynských nív, kde momentálne prebieha masívna výstavba “nového centra” viacerými developermi, teda budú môcť zákazníci nakúpiť lacno a rýchlo, ako napovedá klasifikácia obchodov fast-fashion.

Fast-fashion je pojem, ktorý sa používa na označenie obchodných reťazcov, ktoré nasledujú mainstreamové trendy s cieľom predať čo najviac kusov tovaru. Vyznačujú sa lacnými výrobkami, ktoré sú väčšinou vyrobené zo syntetických látok, ktoré škodia životnému prostrediu.

Z tohto dôvodu má fast-fashion čoraz viac kritikov. Bezkonkurenčne nízke ceny veľkých obchodných reťazcov však stále zaručujú veľké množstvo potenciálnych zákazníkov.

Zdroj: hnonline.sk, dennikn.sk

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.