Ruské reklamy na YouTube sa nepáčia vláde

Ruské reklamy na YouTube lákajú ľudí na zhromaždenia a protesty proti Putinovej vláde. Politikom sa nepáči, že niektorí používatelia využívajú rôzne funkcie tejto platformy, aby divákov posielali upozornenia na nadchádzajúce protesty a pozývali ich na ne.

Sťahovanie videí cez YouTube
Zdroj: marketingland.com

V Rusku sa odohráva čoraz viac demonštrácií proti vláde. Ich predmetom je špecifická nespokojnosť so súčasnou vládou a nedemokratickým praktikám prezidenta Putina. Aby organizátori zaistili čo najväčšiu návštevnosť, na propagáciu ďalších protestov využívajú aj platformy ako YouTube. Jedného z posledných protestov sa zúčastnilo zhruba 50 000 občanov.

Ruská Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií poslala formálny list do spoločnosti Google, v ktorom ich vyzývajú, aby prestali povoľovať šírenie informácií o tom, čo nazývajú „ilegálne verejné zhromaždenia“. Ďalej bolo povedané, že ak im Google nevyhovie, začnú to považovať za „zasahovanie do vlády“, pričom spoločnosti pripíšu „nepriateľský vplyv“ na nadchádzajúce voľby.

Čo si o tom myslíte? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: engadget.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.