Rýchle nabíjanie batérie v mobile a aute

Študenti z Univerzity v Cambridge prichádzajú so startupom, ktorý predstavuje rýchle nabíjanie batérie v mobile či aute. Dr. Jean De La Verpilliere tvrdí, že vynašiel novú zmes prášku, ktorá dokáže nahradiť grafit v lítiovo-iónových energetických článkoch. Takýmito slovami vzrušuje zakladateľ startupu:

“Prášky sú centrálnym komponentom lítiovej batérie. Tento nový druh prášku vám dovolí nabiť batériu za 6 minút, nie 45 minút. To zahŕňa aj auto, takže vášelektromobil by sa mohol nabíjať skoro tak rýchlo ako by ste natankovali bežné auto.”

batéria
Zdroj: electrek.co

Podobné startupy tu boli už mnohokrát, no nikdy sa nedokázali pretransformovať na firmu, ktorá by tieto batérie predávala komerčne. Náklady na výrobu, ich životnosť či nestabilita vždy stáli v ceste.

Verpilliere už pre Echion Technologies dostal peniaze od investičnej firmy Newable Private Investing či školského fondu Cambridge Enterprise. Čoskoro by chcel začať s hromadnou výrobou nového materiálu v tonách.

Čo na to vravíte? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: electrek.co

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.