Samsung predstaví mobilný fotoaparát

S pokračujúcim honom za dokonalé zábery Samsung predstaví mobilný fotoaparát, ktorý si nájde miesto v novom smartfóne od Xiaomi. Chcú ním konkurovať senzorom od Sony, ktorými sa chváli napríklad Huawei P30 Pro. To, čo ich prekonajú, zatiaľ nevieme. Vieme však, že aspoň číslami je novinka neuveriteľne výkonná.

Samsung predstaví mobilný fotoaparát
Zdroj: apnews.com

Mobilný snímač ISOCELL Bright HMX od Samsungu svojou fyzickou veľkosťou konkuruje senzorom, ktoré poháňajú lacné bezzrkadlové fotoaparáty od Sony. Novinka od juhokórejského giganta, ktorá je určená pre smartfóny, má neuveriteľných 108 megapixelov. Budeme ním teda môcť odfotografovať záber v rozlíšení 12032×9024 pixelov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Základne však bude softvérovo spolupracovať s technológiou Tetracell. Svetlo zo štyroch pixelov bude skombinované do jedného, takže výsledkom bude 27Mpix fotografia. Navyše tu bude možnosť natáčať až 6K video v 30 fps. Ako som spomínal vyššie, tento senzor sa pravdepodobne najbližšie objaví v nadchádzajúcom Xiaomi Redmi smartfóne.

Zdroj: engadget.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.