Konzumenti, tancujme. Vo svete technológií je tak veľká konkurencia, že firmy sa navzájom kopírujú a prebiehajú v tom, kto daný koncept spraví najlepšie. A nie, nedeje sa to len pri smartfónoch. Čoraz viac technologických gigantov začína skúmať možnosti dostupných ultrabookov, ktoré sú optimalizované, prenosné a dizajnom tiež chválitebné. Jedným z najnovších – tak nových, že ešte nie je na svete – je Samsung Galaxy Book S.

samsung
Zdroj: androidcentral.com

Samsung Galaxy Book S – Čo bolo predtým?

Nenechajte sa zviesť, Galaxy Book S nie je ani zďaleka prvý prenosný počítač od Samsungu. Už dávno (v roku 2012) bol napríklad predstavený model Series 9, na ktorý sa novinka dokonca celkom podobá. To už však predbieham. Juhokórejský gigant dieru do sveta ani trhu týmto notebookom nespravil, preto to skúsili pojať inak – modernejšie.

Objavil sa Galaxy Book (neskôr aj Galaxy Book 2), ktorý nie je klasický laptop. Miesto toho je 2-in-1, čo v skratke znamená, že je to tablet s klávesnicou. Ako to však spravil Microsoft so svojím Surface, ktorý pretransformoval do Surface Booku, Samsung prichádza s príponou “S”, ktorá 2-in-1 zážitok mení na súvislé telo. A.k.a. klasický notebook.

samsung
Samsung Galaxy Book 2; Zdroj: techspot.com

Viac o novinke

Nový Windows notebook od Samsungu bol odhalený reportérom Evanom Blassom. Ako uvidíte v galérii nižšie, má celkom ostré hrany, široký trackpad a jednofarebné vnútro. Ako usudzuje prakticky každý, kto o novinke rozpráva, ide o odpoveď spoločnosti na čoraz úspešnejšie Surface Booky od Microsoftu.

Čo sa týka technických špecifikácií, veľa toho k dispozícii nemáme. S obrazovkou Samsung nenasleduje pomer strán 3:2, ale ostáva u klasiky 16:9. Fotky odhalili jeden 3,5mm jack a jedno USB-C (je možné, že ďalšie až dve sú z druhej strany). Výkon by malo zabezpečiť 8GB RAM a procesor Snapdragon 855.

Použitie procesora, ktorý nájdeme aj v najnovších smartfónoch, by malo znamenať nižšiu cenu – ktorá bude zodpovedať výkonu. Obrovskou výhodou takéhoto procesora je však 7 nanometrová architektúra, čo znamená veľmi efektívne využitie energie a nízky výstup tepelnej energie. Čo sa výkonu týka, nájdeme tu až 8 jadier. Štyri 1,8 GHz, tri 2,42 GHz a jedno 2,84 GHz.

Sme zvedaví, či Samsung príde s ideálnym pomocníkom na cesty. Bodaj by sa vydarila aspoň klávesnica.

Čo vravíte na novinku od Samsungu vy? Vyzerá podľa vás užitočne, alebo vám Snapdragon 855 príde nedostatočný? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: winchip.org, theverge.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *