Samsung Galaxy Note 20 +

Rada Note od spoločnosti Samsung ponúka každý rok, to najlepšie čo dokáže juhokórejský výrobca vyrobiť. Po vzore minulých rokov, by sa aj tento rok malo predstavenie uskutočniť na konci leta. Teda približne za 4 mesiace. No už teraz sa objavujú na internete rôzne špecifikácie, alebo možná podoba modelu Samsung Galaxy Note 20.

Snímky foriem pre výrobu púzdier modelu Galaxy Note 20 + sa podarilo získať známemu leakerovi Rolandovi Quandtovi z WinFuture.de. O tom, že ide o dôveryhodný zdroj svedčí aj to, že Roland ako prvý odhalil podobu Galaxy S10, Galaxy S20, Huawei P40 alebo nový OnePlus 8.

Roland označuje pripravovaný model ako Galaxy Note 11+, ale s veľkou pravdepodobnosťou sa bude smartfón volať Galaxy Note 20.  Na obrázku si možno všimnúť priestor pre modul fotoaparátu, ktorý nájdeme na vlajkovej lodi Galaxy S20 Ultra. Aspoň na jednom z chystaných modelov, tak môžeme očakávať rovnakú výbavu fotoaparátu. Rozdielov oproti rade S20 bude okrem stylusu a trochu hranatejšieho dizajnu len veľmi málo.

note 20 case
Zdroj: Sammobile.com

Snapdragon 865+ a One UI 2.5

Na internete sa objavili aj snímky výkonu, s ktorými prišiel Ice Universe. Skóre prototypovej varianty bolo merané v benchmarku Geekbench 5. V jednojadrovom teste získal telefón 985 bodov, vo viacjadrovom 3 220 bodov. Niektoré zdroje sa prikláňajú k tomu, že Samsung nasadí vylepšenú verziu čipu Snapdragon 865+. Očakáva sa, že Note 20 príde s najnovšou nadstavbou One UI 2.5.

Z testu Geekbench vyplýva, že maximálna takt najvýkonnejšieho jadra je 3,09 GHz, maximom Snapdragonu 865 je však 2,84 GHz. Môžeme teda predpokladať, že sa do telefónu skutočne dostane “plusková” verzia. Čipset ďalej ponúkne tri jadrá s taktom 2,4 GHz a štyri jadrá s frekvenciou 1,8 GHz. Nesedí len uvádzaná 8GB operačná pamäť. Po sérii Galaxy S20 sa dá očakávať, že základná verzia Note 20 ponúkne aspoň 12GB RAM. Testu sa však celkom iste zúčastnil prototyp, do očakávaného augustového predstavenia je ešte veľmi ďaleko.

Note 20 by mal prísť so 120 Hz displejom a pokiaľ Samsung nevypočuje petíciu za zastavenie používania svojich procesorov vo vlajkových modeloch, tak sa u nás dočkáme procesoru Exynos 990.

Note 20
Možná podoba Galaxy Note 20, Zdroj: sammobile.com

Zdroj: sammobile.com, pocketnow.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.