Samsung Galaxy S10 Lite a Note10 Lite

Tlačová správa – Juhokórejský technologický gigant predstavuje nové smartfóny Samsung Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite.

Model Galaxy S10 Lite bude na Slovensku k dispozícii začiatkom februára v dvoch farebných variantoch (čiernom Prism Black a modrom Prism Blue) za odporúčanú maloobchodnú cenu 649 Eur. Galaxy Note10 Lite sa bude na Slovensku predávať od polovice januára za odporúčanú maloobchodnú cenu 599 Eur. Dostupný bude v dvoch prevedeniach (striebornej Aura Glow a čiernej Aura Black).

„Modely radov Galaxy S a Galaxy Note slávia dlhodobé úspechy po celom svete. Stojí za nimi i naše sústavné úsilie o inovácie, vďaka ktorým ponúkame to najlepšie v celom odbore, pokiaľ ide o výkon, umelú inteligenciu a služby,“
uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT a mobilnej komunikácie Samsung Electronics.

„Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite ponúknu špičkové funkcie všetkým, ktorí si chcú vychutnať to najlepšie z radov Samsung Galaxy S a Galaxy Note.“

Galaxy S10 Lite

Modely radu Galaxy Lite ponúkajú vynikajúce fotografické funkcie a parametre – špičkové fotografické technológie značky Samsung sú tak k dispozícii aj v cenovo dostupnejších zariadeniach. 

Vďaka modelu Galaxy S10 Lite si môžete pri fotografovaní vychutnať vyššiu úroveň kvality. Okrem základného objektívu je k dispozícii špeciálna optika pre ultraširoké zábery a makro, nechýba ani nový stabilizátor obrazu Super Steady OIS. V kombinácii so stabilizačným režimom Super Steady tento stabilizátor výrazne rozširuje užívateľské možnosti pri fotografovaní a natáčaní akčných scén, takže môžete obľúbené aktivity predviesť celému svetu bez akýchkoľvek kompromisov. 

Ultraširoký fotoaparát ponúka uhol záberu 123 stupňov, čo zodpovedá záberu ľudského oka. Predný a zadný fotoaparát s vysokým rozlíšením umožňujú zachytiť dokonalo ostro každý detail na scéne. 

Galaxy Note10 Lite

Špičkové modely Note sú určené predovšetkým užívateľom, ktorí sa snažia o maximálnu produktivitu, a Galaxy Note10 Lite s osvedčeným dotykovým perom S Pen nie je výnimkou. Vďaka technológii Bluetooth Low-Energy (BLE) je teraz možné s týmto perom jednoducho robiť prezentácie, ovládať videoprehrávač alebo fotografovať.

K obľúbeným funkciám dotykového pera sa jednoducho a rýchlo dostanete vďaka menu Air Command. Na jednoduché a rýchle písanie poznámok v teréne slúži jednoduchá, ale šikovná aplikácia Samsung Notes. Ručne písané poznámky je možné jednoducho previesť na bežný text, ktorý je následne možné ľubovoľne upravovať či zdieľať. 

spoločnosť samsung electronics
Zdroj: 1000logos.net

Hlavné prednosti triedy Galaxy

Vďaka modelom Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite sa ku špičkovým funkciám a výhodám triedy Galaxy dostane viac užívateľov než predtým. K dispozícii budú okrem iného nasledujúce prednosti:

  • Displej, ktorý pokrýva celú prednú stranu. Modely Galaxy S10 Lite i Galaxy Note10 Lite sú vybavené displejmi s technológiou Infinity-O, ktorý zaberá celú prednú stranu prístroja. Oba modely majú uhlopriečku 6,7 palca (17 cm) a mimoriadne kvalitný obraz, vďaka čomu si užívatelia budú môcť naplno vychutnať akýkoľvek multimediálny obsah.
  • Väčšia batéria s dlhšou výdržou. Galaxy S10 Lite aj Galaxy Note10 Lite sú vybavené veľkým akumulátorom s kapacitou 4500 mAh a rýchlym nabíjaním, takže smartfóny vydržia na jedno nabitie dlhšie a užívatelia môžu pri obľúbených činnostiach stráviť viac času.
  • Dostupné inteligentné aplikácie a služby. Galaxy S10 Lite aj Galaxy Note10 Lite sú vybavené prepracovaným ekosystémom značky Samsung. Tvoria ho osvedčené inteligentné aplikácie a služby, medzi ktoré tiež patria Bixby alebo Samsung Health. O bezpečné užívateľské prostredie sa na profesionálnej úrovni stará bezpečnostná platforma Samsung Knox.

Oba modely budú vystavené na veľtrhu CES 2020 v dňoch 7. – 10. januára 2020 na stánku spoločnosti Samsung (#15006) v Las Vegas Convention Center. Ďalšie informácie o najnovších smartfónoch triedy Galaxy sú k dispozícii na stránkach samsungmobilepress.comsamsung.com

Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite – technické špecifikácie

  Galaxy S10 Lite Galaxy Note10 Lite
Displej 6,7“ (17 cm) Full HD+

Super AMOLED Plus Infinity-O,

2400×1080 (394 ppi)

Certifikácia HDR10+ 

6,7“ (17 cm) Full HD+

Super AMOLED Plus Infinity-O,

2400×1080 (394 ppi)

* Displej Super AMOLED Plus je zárukou ergonomického prevedenia s tenkým a ľahkým panelom vďaka technológii OLED “* Rozmer displeja udáva uhlopriečka obdĺžnika bez zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia
vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu. 
Fotoaparát  Zadná strana: 3x fotoaparát 

– Makro: 5 MPix, f2,4

– Širokouhlý: 48 MPix Super Steady OIS AF f2,0

– Ultraširoký: 12 MPix f2,2

Predná strana: 32 MPix f2,2

Zadná strana: 3x fotoaparát 

– Ultraširoký: 126 MPix f2,2

– Širokouhlý: 12 MPix 2PD AF f1,7 OIS 

– Teleobjektív: 12 MPix, f2,4 OIS

Predná strana: 32 MPix f2,2

Rozmery a hmotnosť  75,6 x 162,5 x 8,1 mm, 186 g 76,1 x 163,7 x 8,7 mm, 198 g
Procesor 7nm 64-bit Octa-core (Max, 2,8 GHz + 2,4 GHz + 1,7 GHz) 10nm 64-bit Octa-core (Quad 2,7 GHz + Quad 1,7 GHz)
Pamäť  8 GB RAM, interné úložisko 128 GB  6 GB RAM, interné úložisko 128 GB
* Hodnoty sa môžu líšiť pri rôznych modeloch, farebných variantoch, trhov a
mobilných operátorov.

* Kapacita pre užívateľa je nižšia než celková pamäť vzhľadom k priestoru vyhradenému na operačný systém, ovládače a základné systémové funkcie. Reálna užívateľská kapacita sa líši u rôznych operátorov a môže sa zmeniť po aktualizácii softvéru. 

SIM karta  Duálna SIM (Hybridná): 1x Nano SIM a 1x Nano SIM, prípadne pamäťová karta MicroSD (až 1 TB) Duálna SIM (Hybridná): 1x Nano SIM a 1x Nano SIM, prípadne pamäťová karta MicroSD (až 1 TB)
Môže sa líšiť na rôznych trhoch a u mobilných operátoroch.

* SIM karty a pamäťové karty MicroSD sa predávajú samostatne.

Batéria 4500 mAh (zvyčajná hodnota) 4500 mAh (zvyčajná hodnota)
* Zvyčajná hodnota v podmienkach nezávislého laboratória. Zvyčajnou hodnotou sa myslí predpokladaná priemerná hodnota s prihliadnutím na odchýlky v kapacite batérií u rôznych vzoriek testovaných podľa normy IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 4 370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, spôsobe využitia a ďalších faktoroch.
Operačný systém  Android 10.0
Sieť  LTE 2×2 MIMO, až 3CA, LTE Cat.11 2×2 MIMO, až 3CA, LTE Cat.11
* Skutočná rýchlosť závisí od daného trhu, operátora a užívateľského prostredia.

Zdroj: TS Samsung

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.