Samsung Galaxy S20+ na uniknutých fotografiách

Z portálu xda-developers sa k nám dostávajú uniknuté fotografie, na ktorých je vidieť nový mobilný telefón Samsung Galaxy S20+ 5G. Smartfón by mal byť kórejským technologickým gigantom oficiálne predstavený na evente Galaxy UNPACKED, ktorý sa koná 11. februára 2020.

Po minuloročnej vlajkovej lodi Samsungu, ktorá niesla názov S10 (a S10+, S10e, S10 Lite) sa bude nasledujúci model volať S20. Tento názov bol pravdepodobne zvolený na oslavu novej dekády, ktorá začala rokom 2020. Fotografie nižšie, ktoré zverejnil redaktor zahraničného portálu, poslal človek, ktorý si prial, aby nebola jeho identita odhalená – ako sme už pri podobných leakoch zvyknutí.

samsung galaxy s20+
Fotografie smartfónu, ktoré boli anonymne zaslané redaktorovi zahraničného portálu; Zdroj: xda-developers.com

Model S20+

Na fotografiách sa nachádza model S20+, čo potvrdil tento záber. Pri zapínaní zariadenia sa na obrazovke rozsvietil nápis “Samsung Galaxy S20+ 5G“.

Očakáva sa, že počas eventu Galaxy UNPACKED budú predstavené minimálne štyri modely zariadenia: 4G a 5G verzia S20 a 4G a 5G verzia S20+. Varianty s rôzne modernými pripojeniami k mobilnej sieti by sa vzhľadom líšiť nemali, no očakáva sa, že na niektoré trhy (napríklad do USA) dorazia len verzie s 5G.

Nikto zatiaľ nevie, aké presné názvy tieto smartfóny dostanú od Samsungu, no “pluskový” model tento rok nebude tým najvýkonnejším a najlepším. Predstavený by mal byť aj Galaxy S20 Ultra, ktorý bude mať vylepšené fotoaparáty a masívny 6,9-palcový displej.

samsung galaxy s20+ fotoaparaty
Priblížený záber fotoaparátov Galaxy S20+; Zdroj: xda-developers.com

Hardvér, technické špecifikácie a fotoaparáty

Celkovo sa na zadnej strane modelu Galaxy S20+ nachádzajú 4 fotoaparáty, blesk a niečo, čo vyzerá ako mikrofón. Podľa všetkého sa máme tešiť na nový primárny 12MP senzor s 1.8μm pixelmi, ktorý doplnia širokouhlý, teleobjektív a macro objektív. Mikrofón na zadnej strane by mal pomôcť s funkciou “zoom-in mic”. Všetkých týchto 6 komponentov je umiestnených v podlhovastom module so zaoblenými hranami, ktorý pripomína dizajn modulu fotoaparátov na najnovších iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Čo sa hardvéru týka, na tele chýba notorický Bixby button. Veľké zmeny by sme mali očakávať aj v oblasti displeja, ktorý tentokrát nebude až tak zahnutý. Samsung údajne miesto toho zvolil tzv. 2,5D sklo. Výrez v ňom pre predný fotoaparát je v strede, ako pri Galaxy Note10, pričom je ešte menší.

Verzie v USA bude poháňať nový procesor Qualcomm Snapdragon 865, na Slovensku a vo zvyšku sveta to bude Exynos 990 SoC priamo od Samsungu.

Medzi nepotvrdené dohady patrí aj informácia, že všetky modely Galaxy S20 budú mať displej s rýchlosťou obnovenia 120Hz.

Viac by sme sa mali dozvedieť na evente Galaxy UNPACKED, na ktorom Samsung 11. februára predstaví nové vlajkové lode pre rok 2020.

Zdroj: xda-developers.com,

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.