Samsung Galaxy S20 Ultra a jeho šialený hardvér

Ešte nedávno sa k nám dostali uniknuté fotografie smartfónu Samsung Galaxy S20+. Tie nám odhalili viaceré zaujímavosti ohľadom hardvéru, týkajúc sa hlavne fotoaparátov. Teraz sa k nám dostávajú ďalšie informácie, ktoré približujú špičkový model Samsung Galaxy S20 Ultra, ako aj základný Galaxy S20. Ako prvý o tom informoval zahraničný portál MySmartPrice.

Trojica smartfónov bude predstavená počas eventu Galaxy UNPACKED, ktorý sa koná 11. februára. O novinkách vás, samozrejme, budeme okamžite informovať.

Samsung Galaxy S20

Klasický Galaxy S20 bude základným modelom nových vlajkových lodí juhokórejského technologického giganta. Dominovať mu bude 6,2-palcový Infinity-O Dynamic AMOLED displej s rozlíšením 1440×3200 (20:9). Panel bude pri tomto, ako aj pri vyšších modeloch, podporovať rýchlosť obnovenia 120 Hz. Zdroje však hovoria, že tento mód bude dostupný iba pri rozlíšení Full HD+, teda 1080×2400.

Na prednej strane sa bude nachádzať 10 MP selfie fotoaparát, ktorý dokáže nakrúcať 4K 60fps video. Na zadnej strane sa budú nachádzať tri fotoaparáty: primárny 12 MP senzor, 64 MP teleobjektív s 3x optickým zoomom (30x digitálnym zoomom) a 12 MP širokouhlý objektív. Galaxy S20 bude podporovať natáčanie 8K videa.

Smartfón bude poháňať čip Exynos 990, ktorý je založený na 7 nm procese. Podporovať ho bude 128 GB úložiska s možnosťou rozšírenia pamätovou kartou microSD a predvídaných 12 GB pamäte RAM.

Medzi zvyšný hardvér patria stereo reproduktory AKG s Dolby Atmos a 4 000 mAh batéria. Galaxy S20 bude mať odolnosť proti vode a prachu IP68 a bežať na ňom bude Android 10 s nadstavbou One UI 2.0 od Samsungu.

samsung galaxy s20+
Fotografie smartfónu, ktoré boli anonymne zaslané redaktorovi zahraničného portálu; Zdroj: xda-developers.com

Samsung Galaxy S20+

Tento smartfón bude veľmi podobný základnému modelu, no s pár ďalšími doplnkami.

Galaxy S20+ bude mať väčší 6,7-palcový displej s rovnakými technickými špecifikáciami. Na zadnej strane sa tiež bude nachádzať navyše ToF (Time of Flight) 3D senzor, ktorý poslúži na lepšie využitie portrétového režime fotoaparátov. Dizajn bude taktiež rovnaký, len o niečo väčší, pričom vnútri sa bude nachádzať väčšia 4 500 mAh batéria.

Samsung Galaxy S20 Ultra

Tento smartfón je ešte väčší a prichádza s ešte viac navyše vychytávkami.

Galaxy S20 Ultra bude mať 6,9-palcový displej s rovnakými technickými špecifikáciami. Bude dostupný aj s úložiskom 512 GB, pričom energiu mu dodá až 5 000 mAh batéria.

Mení sa aj systém kamier. Na prednej strane sa bude nachádzať 40 MP selfie fotoaparát, samozrejme, s možnosťou nahrávania 4K 60fps videa. Na zadnej strane sa bude nachádzať 108 MP primárny senzor, 48 MP teleobjektív s 10x optickým zoomom (100x digitálnym zoomom) a 12 MP širokouhlý objektív.

samsung unik
Zdroj: mysmartprice.com

Čo vravíte na nachádzajúce vlajkové lode od Samsungu?

Zdroj: gsmarena.com, notebookchceck.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.