Je samozrejmosťou, že pripravovaný smartfón Samsung Galaxy S30 bude výkonnejší ako súčasný vlajkový model S20, ale až takéto čísla by ste nečakali.

K dnešnému dňu máme aspoň minimálnu predstavu o tom, čo od spoločnosti Samsung môžeme očakávať a uniknuté výsledky testov mám odhalili kúsok z jeho vnútra. V niektorých ohľadoch by mal niekoľkonásobne prekonať aktuálny model.

Samsung Galaxy S30
Zdroj: tudocelular.com

Samsung Galaxy S30 bude trikrát rýchlejší

Na základe zverejnených výsledkov testovania v rýchlosti chipsetov, najnovší Exynos 1000 by mal byť schopný grafického výkonu, ktorý je v istých prípadoch až trikrát rýchlejší ako aktuálny Snapdragon 865.

Pri testovaní boli pozorované rozdiely medzi výkonmi chipsetov Snapdragon 865 a Exynos 1000. Zatiaľ čo chipset Snapdragon 865 od Qualcommu dosiahol výsledky 123 FPS (Manhattan), 53 FPS (Aztec Normal) a 20 FPS (Aztec High), pripravovaný chipset od Samsungu a AMD zvládol 181, 138 a 58 snímkov za sekundu v rovnakých testoch.

Ako môžete vidieť vyššie, v prípade testu grafického „Aztec Normal“ dosiahla novinka takmer 3-násobne viac FPS.

Samsung Galaxy S30 Exynos AMD
Zdroj: profesionalreview.com

Výkon o 50 % až 200 % vyšší ako pri Snapdragone

V najbližších mesiacoch dôjde ešte k ďalším optimalizáciám a Exynos 1000 sa bude musieť pripraviť na konkurenciu roku 2021. Predsa len, výkon mobilných grafických čipov sa vždy medziročne zvýši o niekoľko desiatok percent.

Je však potrebné spomenúť, že ide o výkon GPU, nie o výkonnosť chipsetovej sady ako celku. To znamená, že v celkovom hľadisku nemusí byť až o toľko rýchlejší, ako to na prvý pohľad vyzerá. Okrem toho si pre nás Qualcomm taktiež pripravuje nový chipset Snapdragon s označením 875. Využívať by sa mal dočasne v smartfónoch Samsung Galaxy S30, ale neskôr ho nahradí spomínaný Exynos 1000.

Vo svojich rukách má dlhodobo najvýkonnejšie grafické čipy Apple a ich chipsety Axx nemajú konkurenciu. Aj preto bude veľmi zaujímavé sledovať, čo vznikne v spolupráci Samsung-AMD. Môžeme očakávať podobný výkon, aký vidíme aj v testoch? Prvé chipsety Samsungu obsahujúce grafické čipy AMD Radeon sú naplánované na rok 2021.

Čo hovoríte na výkon, ktorý v sebe bude skrývať pripravovaný Samsung Galaxy S30? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: gizchina.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.