Samsung Galaxy Tab S6

Nie som veľkým fanúšikom tabletov, sú pre mňa ako veľké SUV medzi autami. Teda úplne zbytočné, pokiaľ nie sú využívané tak, ako by mali byť… v teréne. V každom prípade, či už tvoríte videá, veľa píšete alebo pracujete v Exceli, tablet je skvelý pomocník. Takže sa posaď a ja ti predstavím novinku – Samsung Galaxy Tab S6.

Uhladený a elegantný

Konkurencia Apple a Samsungu je ako príbeh dvoch velikánov, ktorí sa navzájom posúvajú. Preto Galaxy Tab S6 vyzerá naozaj luxusne a jednoducho. Rámčeky okolo displeja síce nie sú tak úzke ako pri iPade, no mne osobne to naozaj nevadí, a dokonca si viem predstaviť situácie, pri ktorých je táto “rozdielnosť” úžitkom.

Novinkou je senzor odtlačku prstov, ktorý sa po vzore nového trendu premiestnil pod displej, čo robí z Galaxy Tab S6 vôbec prvý tablet s touto vychytávkou.

Galaxy Tab S6
Zdroj: T3.com

Vlajkové špecifikácie

Zobrazovacím prvkom tabletu je 10,5″ Super AMOLED displej s rozlíšením 2560 x 1600px a pomerom strán 16:10, ktorý je podľa Samsungu najviac productivity friendly (hodí sa na prácu). Všetky výpočtové operácie spravuje Snapdragon 855 v kombinácii s dvomi kombináciami RAM a úložiska, 6/128GB a 8/256GB. Samozrejme, ak by ani toto nestačilo, podporované sú aj microSD karty do veľkosti 1TB.

Pri práci nesmie taktiež chýbať S Pen, ktorý vydrží 10 hodín kreslenia a ťahania po displeji. Ak už nebude vládať, stačí mu10 minút  v jeho vlastnom docku a ide sa odznova. Vlastne, ešte jedna vec o tomto pere; teraz už funguje aj ako diaľkový ovládač alebo diaľková spúšť pri fotení, tak ako pri Galaxy Note 9. Po práci si chce každý oddýchnuť, a tak nesmie chýbať nejaké to osvieženie zmyslov, ktoré určite spríjemnia 4 reproduktory, vylepšené firmami AKG a Dolby Atmos.

Galaxy Tab S6
Zdroj: CNET.com

Batéria, fotoaparáty a ceny

Batéria má veľkosť 7040mAh, takže s prácou a následným pozretím obľúbeného seriálu problém nebude. V prípade potreby dobitia je tu 18W rýchle nabíjanie. Vzadu nie je len batéria, ale aj fotoaparáty. Tie sú tentokrát dva! Hlavný má 13MP a svetelnosť f/2.0, druhý je širokouhlý, má rozlíšenie 5MP a 123-stupňový uhol rozhľadu. No a z druhej strany, na selfie s deťmi alebo biznis rozhovory, je tu 8MP predná kamera.

Samsung Galaxy Tab S6 príde v 3 farbách s cenami v prepočte 583EUR za 6/128GB verziu. Vyššia 8/256GB konfigurácia vytiahne z peňaženky v prepočte na našu menu 655EUR.

Mne osobne sa Galaxy Tab S6 pozdáva viac ako iPad Pro. Čo vravíte vy? Ktorý by ste brali radšej? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gsmarena.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.