Samsung spúšťa predaj Galaxy Z Flip na slovenskom trhu, aká je jeho cena?

Spoločnosť Samsung spustila od 21. februára 2020 predaj najnovšieho skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu, odhalená bola aj odporúčaná maloobchodná cena 1480 eur. Samsung Galaxy Z Flip je k dispozícii v dvoch farebných verziách (čiernej Mirror Black a fialovej Mirror Purple).

Smartfón je k dispozícii v značkových predajniach Samsung, e-shope Samsung a u vybraných obchodných partnerov. Kupujúci sa v prípade nákupu Galaxy Z Flip distribuovaného v SR spoločnosťou Samsung Electronics Czech and Slovak nemusia báť náhodného mechanického poškodenia displeja. Súčasťou kúpnej ceny smartfónu je totiž ročné poistenie, vďaka ktorému má zákazník nárok na jednu poistnú udalosť so spoluúčasťou len 109 Eur.

Skladací smartfón nikdy nevyzeral tak dobre. Vďaka prelomovému skrytému pántu, ktorý Samsung vyvinul do absolútnej dokonalosti, bude otváranie smartfónu zábava. Po zložení ohyb elegantne zmizne. Inteligentný dizajn je totiž vymyslený tak, že smartfón je možné sklopiť dovnútra a zostane tak otvorený v rozličných uhloch. Okrem toho nenápadný ohyb dodáva smartfónu Z Flip aj extra ochranu – ide o patentovanú ochrannú štruktúru, ktorá zabraňuje prenikaniu prachu do zariadenia.

Z Flip funguje sám ako statív

Ikonický skladací dizajn Galaxy Z Flip sa pohodlne vojde do dlane, ale po rozložení ponúka obrazovku 6,7“. Pre systém skladania a rozkladania Samsung vyvinul úplne novú skladaciu technológiu Samsung Ultra Thin Glass, ktorá zaručuje 200 000 otvorení a zatvorení bez viditeľného vplyvu na displej. Ten sa pýši hladkým a ničím nerušeným povrchom.

Unikátny skladací mechanizmus smartfónu Z Flip mu umožňuje používať ho ako statív, vďaka čomu užívateľ dokáže zachytiť úžasné stabilné fotografie a videá bez použitia rúk. V Nočnom režime ide Z Flip ešte ďalej, keď v pozícii statívu dokáže vytvoriť 14 snímok do štyroch minút a v ich kombinácii ponúka perfektne jasný záber, opäť bez potreby držať smartfón v ruke.

Režim Single Take smartfónu Z Flip sníma video, analyzuje ho pomocou AI modelu S20 a ponúka až 14 rôznych fotografií a videí vrátane ultraširokouhlých, bokeh, orezaných fotografií, časozberných videí a mnoho ďalších. Všetko je možné natočiť na prvý pokus a smartfón sám vyberie tie najlepšie snímky pre všetky kategórie. Na užívateľovi je už len výber, ktoré snímky chce použiť napríklad pre zdieľanie na sociálnych sieťach.

Miniatúrny laptop a natáčanie videí na výšku

UI/UX design smartfónu Z Flip bol navrhnutý špecificky pre jednotlivé formáty zariadenia. S technológiou precíznych senzorov Z Flip vždy vie, ako sa má chovať v rozloženom a zloženom stave a medzitým. Mechanizmus Free-stop umožňuje používať zariadenie Galaxy Z Flip ako laptop.

Samsung galaxy z flip
Zdroj: Samsung

Po zložení na polovicu a umiestení na rovnú plochu sa automaticky prepne do režimu Flex. Hornú polovicu displeja je možné používať na sledovanie a spodnú na ovládanie. To znamená objavovanie nových uhlov pre fotografovanie či natáčanie videí bez použitia rúk. Je možné tak vytvárať videá v pomere 16:9 v režime na výšku, ktorý je ideálny pre zverejňovanie na sociálnej sieti TikTok a na ďalších videoportáloch.

Fotenie selfie je s Galaxy Z Flip neskutočne rýchle. Umožní vytvoriť selfie v zlomku sekundy ihneď po jeho zložení. Stačí dvakrát stlačiť hlavné tlačidlo a jedenkrát tlačidlo ovládania hlasitosti, aby odfotil kvalitné snímky. Galaxy Z Flip následne okamžite zobrazí náhľad snímky bez toho, aby ho užívateľ musel otvárať.

Videorozhovory neboli nikdy jednoduchšie

Galaxy Z Flip je rovnako veľmi dobre optimalizovaný pre hands-free používanie. Pri telefonovaní je možné Z Flip jednoducho otočiť do režimu Flex (zložený na polovicu) a položiť ho na hladký povrch. Horná obrazovka zobrazí video, zatiaľ čo spodná dovolí ovládať smartfón a komunikovať bez toho, aby ho užívateľ musel držať. Režim Flex podporuje aplikácie pre videohovory, ako je napríklad Google Duo, takže videorozhovory je možné robiť s kýmkoľvek z adresára smartfónu.

Zdroj: TS Samsung

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.