Len pred pár týždňami spoločnosť Samsung predstavila nové smartfóny Galaxy S20 a Galaxy Z Flip. Všetky tieto smartfóny, okrem prémiových špecifikácií majú jedno spoločné, a tým najnovšiu verziu One UI 2.1. Najnovšie Samsung plánuje rozšíriť verziu One UI 2.1 aj pre staršie zariadenia.

S touto informáciou sa s verejnosťou podelila stránka Sammobile, ktorá sa odvoláva na podporu spoločnosti. Správa cituje istého moderátora komunity Samsung na juhokórejskom komunitnom portáli.

Podľa odpovede podpory Samsung plánuje nadstavbu One UI 2.1 sprístupniť pre ďalšie modely smartfónov Galaxy S10, Galaxy Note 10, Galaxy S9 a Galaxy Note 9. Neskôr by mala byť aktualizácia dostupná pre modely S10 a Note 10, a neskôr pre Note 9 a S9. Bližšie informácie o dostupnosti tejto aktualizácie, zatiaľ nie sú známe.

Samsung a ich nadstavba One UI 2.1

Grafická nadstavba príde s niekoľkými drobnými vylepšeniami. Napríklad funkcia Screen Zoom, ktorá na rozdiel od bežného zväčšovania veľkosti písma v systéme zväčšuje aj jeho grafické prvky. Ako táto funkcia vyzerá na najnovších zariadeniach S20 je možné vidieť na obrázku nižšie.

Ďalšou novou funkciou je Samsung Quick Share, ktorá je alternatívou služby AirDrop od konkurenčnej spoločnosti Apple. Quick Share funguje tak, že pomocou bluetooth vytvorí zabezpečené Wi-fi spojenie medzi dvoma Galaxy smartfónmi. Potom medzi nimi môžu používatelia posielať súbory, ktoré sú šifrované.

screen zoom
Zdroj: Sammobile.com

Okrem spomínaných zmien nová nadstavba One UI 2.1 disponuje niekoľkými novými funkciami pre fotografovanie a natáčanie videa. Taktiež táto verzia obsahuje niekoľko ďalších funkcií, ako napríklad podporu Spotify v aplikácii Hodiny. Okrem významných vychytávok má grafická nadstavba trochu iný vizuálny štýl.

Niektorých funkcií sa však staršie zariadenia nedočkajú

Nové prostredie Samsung One UI 2.1 prinieslo pár nových funkcií, ktoré sú priamo previazané s hardvérom na nových smartfónoch S20. Pre príklad môžeme uviesť 120 Hz obnovovaciu frekvenciu pre AMOLED displeje. Kvôli obmedzeniam hardvéru sa na starších zariadeniach tejto skvelej funkcie nedočkáme, čo je veľká škoda.

Zdroj: sammobile.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.