Samsung predstavil smartfóny Galaxy A71 a A51

Samsung predstavil smartfóny Galaxy A71 a A51. Technologický gigant prichádza s najnovšími prírastkami v rade Galaxy A. Tieto dva modely boli navrhnuté s cieľom ponúknuť zmysluplné inovácie a úžasné mobilné zážitky všetkým. Sú vybavené vylepšenými funkciami, medzi ktoré patria batéria s dlhšou výdržou, ktorá dokáže udržať krok s vašim hektickým životným štýlom, inteligentnejší fotoaparát, ktorý pomáha zachytiť svet, ako ho vidíte, a displej Infinity-O, ktorý sprostredkováva ničím nerušený vizuálny zážitok.

Na Slovensku bude model Galaxy A51 k dispozícii v druhej polovici januára v čiernej, bielej a modrej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 369 Eur. Model Galaxy A71 sa bude predávať od začiatku februára v čiernej, striebornej a modrej farbe za 469 Eur.

„Prostredníctvom modelov Galaxy A71 a Galaxy A51 ďalej rozvíjame úspešný rad produktov Galaxy A. Od svojho vlaňajšieho uvedenie na trh sa rad Galaxy A stal jedným z najobľúbenejších radov smartfónov v Česku a na Slovensku. Taktiež nové modely Galaxy A71 a Galaxy A51 opäť ponúkajú podstatné inovácie, ktoré užívatelia milujú,“
uviedol Tomáš Balík, riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics Czech and Slovak.

„Vieme, že ľudia chcú zariadenie, ktoré dobre vyzerá, dlhšie vydrží v prevádzke a dokáže zachytiť všetky zážitky v okamihu, kedy ich prežívame, a sme hrdí na to, že aj najnovšie zariadenia radu Galaxy A dokážu tieto požiadavky splniť.“

samsung galaxy a51
Zdroj: Samsung

Zdokonalený fotoaparát

Smartfóny Galaxy A71 a Galaxy A51 sú vybavené štyrmi špičkovými fotoaparátmi, ktoré dokážu zachytiť životné okamihy, na ktorých nám najviac záleží. Galaxy A71 a Galaxy A51 sú okrem hlavného fotoaparátu vybavené ešte ultraširokouhlým fotoaparátom, makrom a selektívnou hĺbkou ostrosti, čo užívateľom v kombinácii s inteligentnými funkciami umožní v zreteľných detailoch a v ohromujúcom meradle zachytiť prakticky čokoľvek.

O úchvatné snímky sa postará hlavný fotoaparát, ktorý je pri modeli Galaxy A71 vybavený 64 Mpx obrazovým snímačom a pri Galaxy A51 snímačom s rozlíšením 48 Mpx. Vďaka ostrým a živým snímkam vám tento fotoaparát umožní robiť najlepšie možné fotografie bez ohľadu na dennú či nočnú dobu.

Ultraširokouhlý fotoaparát je vybavený objektívom so zorným uhlom 123°, čo zodpovedá periférnemu videniu ľudského oka. Pokiaľ to záber vyžaduje, inteligentná funkcia odporučí širokouhlý režim a automaticky na neho prepne. Makroobjektív dokonalo zaostruje predmety, aby v krištáľovo ostrom obraze zachytil každučký detail, zatiaľ čo objektív so selektívnou hĺbkou ostrosti dáva fotografovaným objektom vyniknúť pomocou efektov živého zaostrovania.

Nahrávanie videa vo vysokej kvalite

Vďaka funkcii Super Steady Video môžete teraz natáčať plynulé a neroztrasené videozáznamy akéhokoľvek svojho dobrodružstva. Funkcia Super Steady Video odstraňuje chvenie kamery, či už robíte nahrávku pohybujúceho sa objektu, alebo sa sami pohybujete s prístrojom v ruke. Dokonca aj keď bežíte, idete na túru alebo dokonca prenasledujete svojich domácich miláčikov, pomôže vám funkcia Super Steady Video dokonale zachytiť každý okamih.

samsung galaxy a51 fotoaparat
Samsung predstavil nové smartfóny, toto je ukážka fotoaparátu; Zdroj: Samsung

Displej pre nerušený vizuálny zážitok

Galaxy A71 aj Galaxy A51 ponúkajú bezrámikové displeje Super AMOLED Infinity-O. Displeje s veľkosťou obrazovky 6,7 palcov alebo 6,5 palcov poskytujú široký a podmanivý zážitok – zabudnite na svet okolo seba a sledujte svoj obľúbený program alebo hrajte hru na jednom z najväčších mobilných displejov, aký doposiaľ Samsung vyrobil.

Zostaňte dlhšie v spojení

Smartfóny Galaxy A71 a Galaxy A51 sa dodávajú s batériami s kapacitou 4 500 mAh, resp. 4 000 mAh, takže môžete svoj smartfón v priebehu dňa používať dlhšie. Vďaka režimom rýchleho nabíjania s príkonom 25 W a 15 W, ktoré sme pri smartfónoch Galaxy už zvyknutí očakávať, nebude vám váš smartfón chýbať kvôli nabíjaniu príliš dlho.

Galaxy A71 a Galaxy A51 taktiež poskytujú prístup k ekosystému inteligentných aplikácií a služieb spoločnosti Samsung vrátane Bixby (Vision, Lens Mode, Rutines) a Samsung Health. Zariadenia sú taktiež chránené bezpečnostnou platformou Samsung Knox, ktorá spĺňa požiadavky obranného priemyslu.

Ďalšie informácie o smartfónoch Galaxy A71 a Galaxy A51 nájdete na internetových stránkach samsungmobilepress.com.

Špecifikácie telefónov Galaxy A71 a Galaxy A51

Galaxy A71 Galaxy A51
Displej 6,7 palce, Full HD+ (1080 x 2400) 6,5 palce, Full HD+ (1080 x 2400)
Super AMOLED  Super AMOLED
Displej Infinity-O Displej Infinity-O
Fotoaparát Zadný Hlavný: 64 Mpx, f/1,8

So selektívnou hĺbkou ostrosti: 5 Mpx, f/2,2

Makro: 5 Mpx, f/2,4

Ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,2

Hlavný: 48 Mpx, f/2,0

So selektívnou hĺbkou ostrosti: 5 Mpx, f/2,2

Makro: 5 Mpx, f/2,4

Ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,2

Predný Selfie: 32 Mpx, f/2,2 Selfie: 32 Mpx, f/2,2
Telo 163,6 x 76,0 x 7,7 mm / 179 g 158,5 x 73,6 x 7,9 mm / 172 g
Aplikačný procesor Osemjadrový (dvojjadrový 2,2 GHz + šesťjadrový 1,8 GHz) Osemjadrový (štvorjadrový 2,3 GHz + štvorjadrový 1,7 GHz)
Pamäť 6 GB RAM 4 GB RAM
128 GB vnútorné úložisko 128 GB vnútorné úložisko
Micro SD (až do 512 GB) Micro SD (až do 512 GB)
SIM karta Duálna SIM (3 sloty) Duálna SIM (3 sloty)
Batéria 4 500 mAh (typická), 25 W superrýchle nabíjanie 4 000 mAh (typická), 15 W rýchle nabíjanie
Biometrická autentizácia Čítačka otlačkov prstov na obrazovke, rozpoznávanie tváre Čítačka otlačkov prstov na obrazovke, rozpoznávanie tváre
Barva 5 Čierna (Prism Crush Black), strieborná (Silver), modrá (Blue) Čierna (Prism Crush Black), biela (White), modrá (Blue)

Zdroj: TS Samsung

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.