Samsung smartfóny sa už dlhé roky radia medzi tie najobľúbenejšie na trhu. Juhokórejský gigant nám však ešte predtým, ako začal dominovať tomuto odvetviu, už dlhé roky prináša rôzne domáce spotrebiče, ale verejnosť si neuvedomuje jeden dôležitý fakt.

Medzi všetky úspechy si môžu zaradiť aj avizovanie masovej výroby celosvetovo najrýchlejších úložných jednotiek, ktoré by mali byť už čoskoro k dispozícii vo všetkých vlajkových modeloch.

Nové Samsung smartfóny budú extrémne rýchle

Ešte minulý rok sa do výroby dostal nový terabajtový pamäťový modul typu eUFS 2.1, ktorý sa mal taktiež ocitnúť vo vlajkových modeloch. K dnešnému dňu máme od spoločnosti Samsung aktualizáciu, a tentokrát výrobcovia posunuli pamäť smartfónov opäť o úroveň vyššie.

Mäsová výroba 512 GB eUFS (embedded Universal Flash Storage) nesie označenie 3.1 a nachádzať sa bude v prémiových triedach všetkých vlajkových modelov. Výkon bude takmer trikrát rýchlejší ako môžeme zažívať pri súčasnej generácii eUFS 3.0.

Týmto krokom sa opäť Samsung zaradil na špic konkurencie a ich nový pamäťový modul predstavuje pokrok vo využívaní technológií.

samsung
Zdroj: androidcentral.com

Samsung myslí na príchod technologickej budúcnosti

Rýchlosť čítania a zápisu na nové úložisko bude v novom pamäťovom modeli krásnych 1200 MB za sekundu, čo je dvakrát viac ako pri bežných počítačových SSD diskoch (540 MB/s).

Okrem toho sa chce výrobca smartfónov zamerať aj na výrobu nových senzorov Nonacell Camera 150 MP, ktoré by sa mali začať používať v poslednom štvrťroku 2020. Takúto informáciu nám potvrdil výkonný viceprezident predaja pamäti a marketingu Cheol Choi.

samsung pamäť

V čom ešte bude Samsung vynikať pred ostatnými?

Podľa jeho slov, používatelia smartfónov už nebudú musieť riešiť tie problémy, s ktorými sa stretávali pri bežných konvenčných pamäťových kartách. Inými slovami, Samsung sa chce zamerať na budúcnosť, a preto sa pripravuje na rázny pokrok v určitých oblastiach.

Do budúcich rokov chce spoločnosť Samsung vylepšiť hlavne herný výkon, priestor pre väčšie mediálne súbory, ako napríklad nahrávanie videa s rozlíšením 4K alebo dokonca 8K. Najnovšie technológie postupom času nájdeme aj v nových Ultrabookoch.

Čo hovoríte na novú pamäť, ktorú si pre nás pripravil technologický gigant Samsung? Privedú ako prvý technologický pokrok v smartfónoch? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: gizmochina.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.