Určite si pamätáte na veľké fiasko so skladacím telefónom Samsung Galaxy Fold. Nedokonalosti hardvéru zapríčinili to, že sa vydanie odložilo z apríla až na september 2019. Teraz to vyzerá tak, že spoločnosť pripravuje ďalšie dva skladacie smartfóny. Jedným z nich je Galaxy Fold 2, ktorý by mal priniesť nový patent skladania.

Ďalším je takzvaný Galaxy Z-Fold, ktorý dostal “ľudový” názov podľa skladania do tvaru písmena z. Je to naozaj tak, telefón by sa mal z veľkosti tabletu skladať až na dvoch miestach. Veľa toho síce nevieme, pretože všetky informácie pochádzajú z dokumentov patentu, ktorý si dal Samsung vytvoriť. Ako teda vyzerá?

Samsung Galaxy Z-Fold
Zdroj: smartmania.cz

Skladací mobil Galaxy Z-Fold

Samsung si dal túto technológiu patentovať už v roku 2018 u Korean Intellecutal Property Office (KIPO). Tí im tento dizajn schválili v máji tohto roku a dokumenty sprístupnili pár týždňov dozadu. Týchto dokumentov sa ihneď chytil portál Let’s Go Digital, ktorý podľa nich vytvoril 3D render toho, ako by zariadenie mohlo vyzerať.

Ako sme spomenuli vyššie, telefón sa dokáže z veľkosti tabletu zložiť na veľkosť užšieho smartfónu. Každopádne, Samsung si počas posledných rokov dal patentovať minimálne 10 ďalších technológií skladania. Dokonca sa vyjadrili, že by chceli vydávať nové skladacie telefóny každý rok. Paradoxom je, že kvôli ich problémovosti ešte nevydali ani ten prvý, ktorý mal zmeniť trh…

Samsung Galaxy Z-Fold
Zdroj: smartmania.cz

Podobnú stratégiu skúšajú aj ďalší výrobcovia, ako napríklad čínsky Huawei. Tí majú na konte skladací smartfón Huawei Mate X, ktorý mal ísť do predaja v septembri, no nakoniec sa jeho vydanie oneskorí.

Naozaj sú teda skladacie telefóny budúcnosťou svetového trhu? Dokážu skôr či neskôr nahradiť “obyčajné” smartfóny či tablety? Zatiaľ tomu nič nenasvedčuje, keďže sa ani jeden nepresadil v dobrom svetle. Uvidíme teda, čo nám budúcnosť prinesie.

Zdroj: tomsguide.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.