Nový skladací smartfón Huawei Mate Xs

Spoločnosť Huawei prednedávnom uviedla na trh svoj nový skladací smartfón Mate Xs. Predstavil ho spolu s vylepšenými tabletami a notebookmi. Ide o priamu konkurenciu ku Samsungu Galaxy Fold, ktorý je tiež skladací na štýl zväčšenia obrazovky. Narozdiel od Galaxy Fold sa Mate Xs skladá dozadu a nie dovnútra. Rovnako ako pri predchádzajúcej verzii.

Napriek zrušeniu konferencie MWC (Mobile World Congress) kvôli obavám z koronavírusu sa čínska firma rozhodla spustiť svoju vlastnú tlačovú konferenciu a rad špičkových aktualizácií svojich najambicióznejších produktov. Práve na tejto tlačovej konferencii predstavil čínsky Huawei svoju novú verziu skladacieho telefónu.

Nový model Mate Xs má rovnaký dizajn ako jeho predchodca Mate X, ktorý bol predstavený na minuloročnom MWC. V Číne bol na trh uvedený až v novembri a napríklad do Európy sa nedostal vôbec. Narozdiel od toho má mať Mate Xs okrem širšieho vydania, ktoré by malo znamenať predaj aj v Európe, aj nový, robustnejší dizajn závesu a vylepšené fotoaparáty.

huawei mate xs full view
Zdroj: huawei.com

Zatiaľ dostupné parametre

Mate Xs má mať nový procesor Kirin 990 od Huawei s pripojením na 5G. Skladací smartfón však nebude mať operačný systém Android od Googlu, ako ani aplikácie, služby alebo Google Play, pretože spoločnosť sa stále nachádza na “blackliste” amerického obchodu. Čo je veľká škoda, hlavne pre používateľov, ktorí sú zvyknutí na ekosystém od Googlu.

Mate Xs budú namiesto toho dodávať s Huawei EMUI 10, čo je operačný systém postavený na open source verzii Androidu, s vlastnými mobilnými službami čínskej firmy, ako náhradou za Google.

huawei mate xs
Zdroj: huawei.com

Z displejom sa od Mate X nič zvláštne nezmenilo. Rozložený displej má veľkosť 8 palcov a v štandardnom režime sa transformuje na 6,6-palcový telefón. Na telefóne taktiež stále existuje uvoľňovacie tlačidlo na rozvinutie telefónu, ale samotný pánt na telefóne by mal byť vylepšený. Podľa Huawei je vo vnútri pántu od asi 100 do 150 dielov.

Mate Xs je zaujímavým smartfónom. Uvidíme, ako sa mu bude dariť. Podľa môjho názoru však pôjde opäť o telefón, ktorý si zaobstará iba veľmi úzka skupina ľudí. Určite nepôjde o nový trend. Avšak myslím si, že ide zatiaľ o konštrukčne najlepší skladací telefón na trhu.

Zdroj: engadget.com, theguardian.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.