Skladací telefón Samsung Glaxy Z Flip

Kórejský technologický gigant už čoskoro predstaví viacero nových zariadení. Okrem klasických pokračovaní série “S” však uvidíme aj nástupcu Galaxy Foldu, ktorého originálne spustenie nevyšlo najlepšie. Na tento malý neúspech by sme však mali rýchlo zabudnúť. Na ceste k nám je už totižto nový skladací telefón Samsung Glaxy Z Flip. Ako však informuje zahraničný portál xda-developers, jednou maličkosťou sklame.

Generálny riaditeľ Samsungu DJ Koh priznal, že predstavenie pôvodného skladacieho smartfónu bolo urýchlené. Spätne si uvedomuje, že “priveľmi tlačil na to, aby bol skladací telefón predstavený a vydaný čo najskôr.

Svoju chybu chce jeden z najväčších výrobcov elektroniky napraviť už počas eventu Galaxy UNPACKED, ktorý sa koná 11. februára. Očakáva sa oficiálne predstavenie novej generácie skladacieho smartfónu, ktorý neponesie názov Samsung Galaxy Fold 2, ale Galaxy Z Flip.

Čo o novinke vieme + nové zistenia

samsung skladaci mobil
Zdroj: Wang Ben Hong (Weibo)

Ešte dávnejšie sa k nám dostali uniknuté fotografie, ktoré môžete vidieť vyššie. Tie potvrdili, že Samsung, rovnako ako Motorola pred pár mesiacmi, tentokrát stavil na vertikálne skladací dizajn. Rozložený bude veľký ako klasický smartfón, no pri zložení bude mať takmer štvorcový tvar. Na výšku teda bude omnoho kompaktnejší.

“Inšpirovali sme sa make-up balením Lancom. Zariadenie má osloviť hlavne ženy v dvadsiatych rokoch,”
vysvetlil DJ Koh.

Prostredníctvom Twitteru Ishana Agarwala sa k nám teraz dostávajú nové informácie. Za prvé, leaker potvrdzuje, že uniknuté fotografie vyššie sú reálne. K tomu však priniesol zaujímavosti o hardvéri pripravovaného zariadenia.

Skladací telefón Samsung Glaxy Z Flip bude mať 6,7-palcový Dynamic AMOLED displej. Vo vnútri sa bude nachádzať buď 3 300 alebo 3 500 mAh batéria – tým si Agarwal ešte nie je istý. Istý si však je softvérovou časťou nového smartfónu. Z krabice by mal byť dostupný Android s nadstavbou ONE UI 2.1, ktorá, pravdepodobne, zabezpečuje potrebné vychytávky pri skladaní a rozkladaní mobilu.

Miernym sklamaním sú fotoaparáty. Na prednej strane sa bude nachádzať 10 MP senzor, zatiaľ čo primárny fotoaparát na zadnej strane bude mať 12 MP. Nepôjde o rovnaký 108 MP hlavný senzor, ktorý sa bude nachádzať v nadchádzajúcom Galaxy S20 Ultra. Na fotografiách vyššie je tiež vidno ďalší fotoaparát vedľa toho primárneho, zatiaľ však netušíme, na aký účel poslúži.

Sme teda zvedaví, ako sa bude zrovnávať cena týchto dvoch zariadení. S20 Ultra bude po hardvérovej stránke lepší, Galaxy Z Flip však bude, samozrejme, skladací.

Okrem toho sme sa dozvedeli, že smartfón bude mať úložisko 256 GB. Dostupný bude minimálne v čiernej a fialovej farbe.

Zdroj: xda-developers.com, twitter.com, letsgodigital.org, youtube.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.