Smartfón Apple iPhone 11: Rekordné predaje

Prišiel čas zúčtovania. Kalifornský technologický gigant uzavrel prvú štvrtinu (Q1) svojho fiškálneho roku 2020, počas ktorej dosiahli tržby 91,8 miliardy amerických dolárov. Ako píše AppleInsider, kompletný report výkonu spoločnosti nám odhaľuje viacero zaujímavých informácií. Jednou z nich je napríklad aj to, že smartfón Apple iPhone 11 sa predával viac než dobre.

Pri príležitosti zverejnenia finančných výsledkov bolo oznámené, že spoločnosť Apple prekonala ďalší veľký míľnik vďaka skvelým predajom iPhonov, smart zariadení a služieb. Ako informuje zahraničný portál MacRumors, technologický gigant má ku januáru 2019 vo svete až 1,5 miliardy aktívnych zariadení.

Rast počtu zariadení znamená, že Apple predáva stále viac produktov, čo vidíme aj na ďalších číslach. Celkové tržby za fiškálny Q1 2020 sa zvýšilo o 9 % v porovnaní s fiškálnym Q1 2019, kedy spoločnosť zaznamenala výnosy o výške 84,3 miliardy dolárov. Technologický gigant vtedy zápasil s klesajúcimi predajmi smartfónov, čo však napravila nová generácia vlajkových lodí.

Spolocnost apple zariadenia
Zdroj: techspot.com

Úspešný iPhone a rekordy

“Teší nás oznámiť najvyššie štvrťročné tržby v histórii Apple, hnané silným dopytom po našich iPhone 11 a iPhone 11 Pro modeloch, ako aj historickými rekordmi v oblasti služieb a wearables,”
povedal generálny riaditeľ Tim Cook.

Samotné mobilné telefóny počas fiškálneho Q1 2020 tvorili viac ako polovicu tržieb, konkrétne až 56 miliárd dolárov. To je oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka nárast o 4 miliardy dolárov.

Všímame si tiež trendy ohľadom toho, o aké produkty majú ľudia stále väčší či menší záujem. Skvelo rástli tržby zo služieb (17 %) i wearables a príslušenstva (40 %). Popri tom sa znížili výnosy z iPadov (11 %) a Mac počítačov (3 %).

Okrem úspešnej generácie iPhonov začal Apple počas fiškálneho Q1 2020 predávať aj 7. generáciu 10,2-palcového iPadu a Apple Watch Series 5, ktoré po svojom predstavení v septembri silno ovplyvnili tržby. Na trh prišli aj produkty ako AirPods Pro, 16-palcový MacBook Pro, Mac Pro a Pro Display XDR, tie však až tak veľký dopad na výnosy nemali kvôli krátkej dobe ich dostupnosti. Do kasy viac prispejú počas fiškálneho Q2 2020.

Zdroj: appleinsider.com, macrumors.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.