Smartfón Google Pixel 4 s absurdnou chybou

Vlastník zariadenia môže spať (či byť mŕtvy), no smartfón Google Pixel 4 sa jeho tvárou aj tak odomkne. Portál Android Police upozorňuje, že nový systém biometrického zabezpečenia nevyžaduje, aby mal užívateľ otvorené oči.

V pôvodných únikoch sa nachádzalo nastavenie toho, či musíte mať otvorené oči pre odomknutie telefónu. Google potvrdil pre BBC, že táto voľba pri vydaní zariadenia Pixel 4 nebude dostupná. Bizarné rozhodnutie znamená, že novinka bude všeobecne menej bezpečná ako konkurencia, ktorá pre odomknutie tvárou musí registrovať otvorené oči.

Smartfón Google Pixel 4 / Pixel 4XL tento raz nebude mať možnosť odomykania odtlačkom prstu. Čo sa teda biometrického zabezpečenia týka, záujemcovia o zariadenie môžu vyhodnotiť, že ide o objektívne menej bezpečný mobilný telefón ako napr. iPhone so svojím Face ID.

Na otázku, ako a či vôbec to ovplyvní predaje a verejnú mienku, odpovedať nevieme. Chceme sa preto opýtať vás. Ide o dostatočne dôležitý faktor na to, aby ovplyvnil vaše rozhodnutie, keby ste si chceli kúpiť toto zariadenie? Vaše zaujímavé názory nám môžete zanechať v komentároch.

O smartfóne

Oba mobilné telefóny budú vybavené rovnakou dvojicou senzorov. Záujemcovia sa môžu tešiť na primárny 12,2 MP f/1,7 fotoaparát a sekundárny 16 MP f/2,4 teleobjektív. Pixel 4 a 4XL budú používať kombináciu optického zoomu sekundárneho objektívu a softvéru priamo od Google s názvom “Super Res Zoom“, aby dosiahli čo najostrejších fotografií.

Čo sa videa týka, oba smartfóny zvládnu 4K pri 30 fps a 1080p pri 120 fps. Tu stojí za zmienku, že konkurencia napríklad v podobe Samsungu má už viac ako rok dostupné 4K video pri 60 fps, čo nové Pixely nebudú ponúkať.

Pixel 4 má 5,7-palcový “Smooth Display” s 90 Hz rýchlosťou obnovovania a 2800 mAh batériu, ktorá bude poháňať 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 855 s grafickým čipom Adreno 640. Výkon bude dopĺňať 6 GB RAM a možnosť 64 al. 128 GB úložisko.

Pixel 4XL má displej o veľkosti 6,3-palcov a 3700 mAh batériu. Zvyšné technické špecifikácie kopírujú jeho menšieho brata.

Ceny pre Pixel 4 a 4XL pre Slovensko ešte nie sú nastavené, no môžeme si ich predstaviť podľa nemeckých cien. Tam budú smartfóny stáť 749 € a 899 €.

Zdroj: twitter.com, androidpolice.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.