Smartfón Huawei P40 Pro: Novinky o fotoaparáte

Pripravovaný smartfón Huawei P40 Pro bude pokračovať v šľapajách svojho predchodcu a stane sa kráľom mobilnej fotografie. Dôvodom by mala byť nová technológia od Sony s názvom “Quad Quad Bayer” – nižšie si vysvetlíme, o čo presne ide. Oznamuje to portál GSMArena na základe informácií od čínskeho portálu.

V polovici januára sa k nám dostali uniknuté rendery, na ktorých sme mohli zblízka študovať vonkajší vzhľad pripravovanej čínskej vlajkovej lode. Zaujali nás hlavne fotoaparáty.

huawei p40
Zdroj: androidheadlines.com

Huawei P40 Pro bude mať štyri fotoaparáty. Okrem primárneho senzoru a širokouhlého objektívu údajne uvidíme aj teleobjektív s 10-násobným optickým zoomom. Doplnkom bude buď macro objektív alebo ToF senzor na lepšie priestorové zachytávanie.

Na prednej strane sa nachádza výrez pre dva fotoaparáty, ktorý pripomína Infinity displej od Samsungu. Samotný displej je na hranách zakrivený, no nie tak veľmi ako pri predchádzajúcich modeloch, čo je trend, ktorý si všimneme aj u Galaxy S20.

Nové informácie o senzoroch

huawei fotoaparat
Zdroj: gsmarena.com

Prostredníctvom vyššie spomenutého čínskeho zdroja sa k nám dostali novinky, vďaka ktorým si myslíme, že P40 Pro má dobrú šancu prevziať korunu od konkurencie a stať sa novým kráľov mobilnej fotografie, obzvlášť tej nočnej.

Dopomôcť by k tomu mala nová technológia “Quad Quad Bayer“, ktorá príde s 52 MP senzorom od Sony. Tá dokáže konvertovať 16 pixelov do 1 väčšieho pixelu. Klasicky sme už vo viacerých smartfónoch so senzorom s veľkým rozlíšením videli konverziu 4 pixelov do 1 pixelu, čím sa síce 4-násobne zníži rozlíšenie, no na oplátku sa zlepší ostrosť a potláčanie šumu. Celková kvalita záberu je tak v konečnom dôsledku lepšia.

Počas dňa bude senzor v P40 Pro používať konverziu 4 pixelov do 1 pixelu, čím sa dosiahne výsledná fotografia o rozlíšení 13 MP. V noci a v extrémne tmavom prostredí sa zapne 16-ku-1 konverzia, čím vzniknú 3,25 MP zábery. Tie by mali mať omnoho menej šumu a schopnosť digitálneho zoomu vymenia za ostrejšiu fotografiu.

3,25 MP je, mimochodom, dostatočné rozlíšenie na 1080p video. Sme teda zvedaví, ako dobre bude smartfón Huawei P40 Pro natáčať v noci. Viac by sme sa mali dozvedieť na oficiálnom predstavení, ktoré sa koná v marci.

Zdroj: techradar.com, gsmarena.com,

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.