Pripravovaný smartfón Realme X50 Pro bude riadna strela

Čínsky smartfón Realme X50 Pro kraľuje testu výkonu AnTuTu Benchmark. Ide o vylepšenú verziu modelu X50, ktorý sa na ázijský trh dostal len 7. januára, ako oznamuje zahraničný portál Gizmochina. Predstavený by podľa všetkého mal byť už čoskoro, dnes však máme ďalší dôvod na to, aby sme sa tešili.

V decembri 2019 bol predstavený čip novej generácie od spoločnosti Qualcomm. Bol to práve čínsky výrobca Realme, ktorý krátko nato oznámil, že chystajú mobilný telefón, o ktorého výkon sa postará práve Snapdragon 865. Prvým takýmto zariadením by mal byť vyššie spomenutý X50 Pro, ktorý práve vytŕča rožky.

Na internet sa dostal screenshot výsledného skóre v teste výkonu AnTuTu Benchmark pre mobilné zariadenia. Smartfón s označením “realme RMX2071” dosiahol ohromných 574 985 bodov, čo nasvedčuje tomu, že ho poháňa nový SD 865.

snapdragon 865 realme antutu benchmark
Zdroj: gizmochina.com

Pre porovnanie, smartfón Samsung Galaxy Note10+ (Exynos 9 9825) v tomto teste dosiahol skóre 438 000, zatiaľ čo Apple iPhone 11 Pro Max (A13 Bionic) dosiahol 522 000 bodov. Novinka od Realme uniknutým skóre prekonala predchádzajúceho šampióna, ktorým bol nadchádzajúci smartfón Xiaomi Mi 10 s 560 000 bodmi.

Čo ďalšie vieme o X50 Pro?

Realme X50 Pro bude mať v sebe zabudovaný grafický čip Adreno 650, pričom spolu s ohromným výkonom dorazí aj podpora rýchleho 5G mobilného pripojenia.

realme leak
Zdroj: gizmochina.com

Dôveryhodný čínsky zdroj taktiež odhalil (screenshot vyššie), že X50 Pro bude mať v displeji jeden výrez pre predný fotoaparát. Ide o zaujímavý fakt, keďže pôvodný X50 mal až dva výrezy pre predné fotoaparáty. Výrobca podľa všetkého zistil, že to vôbec nebolo potrebné a užívateľom stačí aj jeden senzor na selfie.

Realme X50 Pro by údajne mohol mať aj displej s rýchlosťou obnovenia 120 Hz, čo je jeden z hlavných trendov roku 2020 pre vlajkové lode. Na zadnej strane by sa mali nachádzať až štyri fotoaparáty, pričom sa očakáva, že primárny senzor bude mať 108 MP.

Spoločnosť Realme potvrdila, že sa zúčastní eventu MWC 2020, ktorý sa koná 24. – 27. februára. Ich najnovší smartfón bude pravdepodobne predstavený práve tam.

Zdroj: gizmochina.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.