Smrť odvysielaná na Twitch.tv – Streamovacia platforma je veľmi populárna najmä medzi hráčmi videohier. Pred pár dňami sa tam však objavilo nečakané živé vysielanie, ktoré sa taktiež automaticky uložilo medzi videá, ktoré si mohol každý pozrieť aj po odvysielaní. O čo išlo? 

Smrť odvysielaná na Twitch.tv

K streľbe prišlo v stredu, 9. 10. 2019, na najväčší židovský sviatok Jom Kippur (Deň zmierenia).  27-ročný páchateľ sa snažil dostať do synagógy v nemeckom meste Halle, pri ktorej aj zabil jednu z obetí.

Celé to odvysielal naživo s kamerou zaistenou na hlave. Vidieť bolo napríklad aj to, ako bol útočník postrelený od polície, alebo sme niekoľkokrát počuli, ako sám seba nazýva “lúzrom“.

Streľba v Nemecku
Zdroj: news10.com

Na živom vysielaní bolo veľmi málo ľudí, podľa verejne dostupných informácií ich malo byť v priemere 5. Horšie je to s nahraným videom, ktoré si za prvých 30 minút stihlo pozrieť 2 200 ľudí. Po pol hodine toto video zo stránky Twitch.tv zmizlo. Avšak ,stále je možné ho nájsť na rôznych stránkach alebo sociálnych sieťach, kde bolo znova nahraté. 

Začína nový trend útokov?

Mnoho mladých ľudí začína vraždiť a svoje útoky uverejňovať na internete. Tento prípad nie je zďaleka ojedinelý. Naposledy sme mohli vidieť živé vysielanie, ktoré prebiehalo v marci na sociálnej sieti Facebook, kde bolo zabitých až 51 ľudí. Najhoršie je, že na stránkach ako Twitch alebo Facebook sa pohybuje mnoho malých detí, ktoré by takéto videá určite nemali vidieť.

Streľba v Nemecku
Strelec pred synagógou; Zdroj: ffwd.medium.com

Pre takéto prípady zbiera Facebook naše dáta

Facebook automaticky zberá naše dáta, avšak, ako sme sa dozvedeli, robí to aj pre podobné prípady. Táto sociálna sieť totiž disponuje aj umelou inteligenciou (AI), ktorá práve takéto príspevky sama vymazáva.

Čiže ak uverejníme na sociálnu sieť niečo, čo tam nemá byť, umelá inteligencia to sama odstráni ešte predtým, ako sa ňou príspevok začne šíriť.

Zdroje: bbc.com, sme.sk

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.