Smrteľná nehoda Tesly: Je na vine Autopilot?

V marci 2019 v Kalifornii, USA zahynul Walter Huang, taktiež známy ako Wei Lun Huang – inžinier pracujúci pre spoločnosť Apple. Na vine je smrteľná nehoda jeho Tesly, ktorá vo veľkej rýchlosti narazila do betónových zvodidiel. Teraz na povrch vychádzajú nové súvislosti, ktoré nepochybne poškodia meno autonómneho riadiaceho systému Elona Muska.

Huangov brat po nehode povedal médiám, že Walter predtým hovoril, ako jeho Tesla niekedy zatáčala ku zvodidlám na rýchlostnej ceste pri zapnutom Autopiltovi. Automobilka ešte dávnejšie potvrdila, že autonómne riadenie bolo zapnuté aj v čase havárie. Spoločnosť však tvrdí, že na vine je vodič, ktorý ignoroval varovania svojho auta a pravdepodobne nedával pozor.

Walter Huang
Zdroj: forbes.com

Huang v minulosti tieto problémy nahlásil aj samotnej Tesle, tá však povedala, že ich nevedia identifikovať.

Rodina mŕtveho zažalovala automobilku s tvrdením, že jeho Model X bol vadový. Oficiálna správa, ako informuje tlačová agentúra Reuters, odhalila, že auto tesne pred nárazom do zvodidiel zrýchlilo. Hovorí tiež, že volant nedetegoval vodičove ruky minimálne 6 sekúnd pred nehodou.

Zdroj: reuters.com, engadget.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.