Najväčšia sociálna sieť na svete prináša neustále nejaké vylepšenia. Niekedy sú tieto zmeny prijaté a niekedy sú používateľmi odmietnuté (prieskumník). Vývojári sa snažia urobiť čo najlepšie a najkvalitnejšie používateľské prostredie. Sociálna sieť Facebook plánuje zmenu, ktorou poteší milióny používateľov po celom svete. Tejto téme sa podrobnejšie venoval web Techcrunch.

Sociálna sieť Facebook nechá rozhodnutie na vás

V minulosti Facebook zobrazoval príspevky chronologicky. Neskôr sa kompetentní rozhodli, že zobrazovanie príspevkov bude mať na starosti pokročilý algoritmus. Jeho úlohou bolo vybrať len také príspevky, ktoré sú aktuálne a o ktoré by mohol mať používateľ nejaký záujem.

V praxi to funguje tak, že ak používateľ pravidelne lajkuje určitú stránku a jej príspevky, tak táto stránka bude uprednostňovaná v prehľade noviniek. Dôvodom prečo Facebook zrušil chronologické zobrazovanie príspevkov bol fakt, že používateľ už nedokázal sledovať všetky príspevky od ľudí a lajknutých stránok. Teraz to ale vyzerá tak, že sociálna sieť dá používateľom možnosť výberu, ako chcú zobrazovať príspevky.

socialna siet Facebook feed
Zdroj: techcrunch

Známa vývojárka Jane Manchun Wong na Twitteri uverejnila screenshot ako Facebook plánuje aktualizovať prehľad noviniek. Používateľom ponúkne možnosť rozdeliť príspevky do troch kategórií, respektíve kariet.

Príspevky sa budú dať zoradiť podľa najrelevantnejších (Most Relevant), ktoré prakticky neprinesú žiadnu zmenu. Facebook bude príspevky zobrazovať podľa populárnych a sponzorovaných, ako doteraz. Druhá možnosť najnovšie (Most Recent) zobrazí príspevky chronologicky, teda od najnovších po najstaršie. Tretia možnosť už videné (Already Seen) zobrazí už videné príspevky, ktoré chce používateľ vidieť z nejakého dôvodu znova. Tieto príspevky bolo doteraz možné vidieť iba na počítačoch na adrese facebook.com/seen.

Kedy sa možností dočkáme?

Momentálne táto funkcia ešte nie je dostupná a Facebook ju iba testuje. Na toto odhalenie zareagoval na svojom Twitteri aj Alexandru Voica, ktorý je hovorca sociálnej siete Facebooku. Ten existenciu funkcie potvrdil, pričom mala byť súčasťou interného hackathonu. Zároveň ale uviedol, že momentálne nie je na programe dňa jej aktívne testovanie alebo spustenie.

Čo hovoríte na plánovanú zmenu? Vybrali by ste si chronologické zoradenie príspevkov alebo by ste zobrazovanie nechali na Facebook a jeho pokročilý algoritmus?

Zdroj: techcrunch.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.