Aktuálna vlajková loď mobilnej divízie spoločnosti Sony s názvom Xperia 1 sa na americký trh dostala ešte len minulý mesiac. To nič nemení na tom, že už o pár dní by sme sa mali dočkať predstavenia jeho nástupcu. Nová vlajková loď bude oficiálne odhalená už 5. septembra na technologickej výstave IFA 2019 v Berlíne.

Tento model by mal niesť názov Sony Xperia 2 a základné informácie o ňom sme sa dozvedeli prostredníctvom uniknutých fotografií a renderov. Je jasné, že neštandardný pomer strán 21:9 zo smartfónov Xperia 1 a lacnejšieho modelu Sony Xperia 10 ostáva. Vysoký a tenký displej poteší hlavne milovníkov sledovania filmov na mobilných zariadeniach.

Sony Xperia 2
Zdroj: theverge.com

Čo nám prinesie Sony Xperia 2?

Uniknuté fotky a rendery jasne naznačujú, že dizajn zariadenia sa od jeho predchodcu takmer vôbec nezmenil. Reproduktor a uloženie tlačidiel vrátane skeneru odtlačku prstov na pravej strane telefónu ostávajú na rovnakých miestach. Jedinou zmenou si prešiel systém zadných fotoaparátov, ktorý sa na zariadení Xperia 1 nachádzal v strede.

Tentokrát sa tri fotoaparáty presunuli do ľavého horného rohu, ako tomu býva pri väčšine smartfónov zvykom. Zaujímavým rozdielom by mala byť aj veľkosť zariadenia, ktorá by mala byť od Xperia 1 o niečo menšia. Zatiaľ čo predchádzajúci model má veľkosť obrazovky 6.5 palcov, tak nová vlajková loď by mala mať iba 6.1 palcový displej s rozlíšením 1080 x 2520.

O vnútornostiach telefónu toho zatiaľ veľa nevieme, no jeden zo zdrojov tvrdí, že sa dočkáme čipu Snapdragon 855, 6GB pamäte RAM a 128GB úložného priestoru. Sony teda pravdepodobne nebude nasledovať trend herných telefónov ako napríklad Black Shark 2 Pro alebo Asus ROG Phone II, ktoré v sebe majú procesor Snapdragon 855 Plus.

Systém troch fotoaparátov ostáva rovnaký ako na Xperia 1. Displej by mal byť AMOLED s podporou HDR. Zariadenie by podľa uniknutých renderov malo prísť vo farbách čierna, modrá a červená. Nakoniec, ďalšími možnými názvami okrem Xperia 2Xperia 1S, Xperia 1V alebo jednoducho Xperia 1 Compact.

Zdroj: techradar.com, theverge.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.