Spadla stíhačka MiG-29

Na západnom Slovensku spadla stíhačka MiG-29, informuje v mimoriadnej správe domáci portál SME Domov. O havárii, ktorá sa odohrala v sobotňajších večerných hodinách, informovala hovorkyňa ministerstva obrany Slovenskej Republiky Danka Capáková. Toto povedala reportérom zo SME:

“Zatiaľ môžem povedať len to, že pilot prežil.”

Hovorkyňa údajne vyjadrila názor, že išlo o “cvičný vzlet stíhacích lietadiel“, ktorým si prešli dva stroje MiG-29. Jedno z lietadiel pristálo, no príčina pádu toho druhého zatiaľ nie je potvrdená. Podľa predbežných informácií od polície Slovenskej Republiky môže za nehodu “nedostatok paliva“.

K situácii sa stihol na svojej facebookovej stránke vyjadriť aj minister obrany SR Peter Gajdoš:

Pri Zlatých Moravciach nám dnes vo večerných hodinách spadlo stíhacie lietadlo MiG-29. Smerujem na miesto. Najpodstatnejšie je, aby bol pilot, ktorý sa katapultoval, v poriadku.

Uverejnil používateľ Peter Gajdoš Sobota 28. septembra 2019

Nehoda sa stala o 21:30.

Policajti zabezpečujú miesto nehody a dôrazne žiadajú obyvateľov susednej obce a všetkých novinárov na mieste, aby pre svoju vlastnú bezpečnosť sa nepokúšali priblížiť k stíhačke, čo by mohlo mať fatálne následky, píše polícia Slovenskej republiky.

Zdroj: sme.sk, facebook.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.