Štát dotuje nákup elektromobilov

Po novom budeme aj my jazdiť ekologicky. Slovenský štát dotuje nákup elektromobilov a vozidiel s alternatívnym pohonom, informuje portál Teraz. Vládny návrh bol oficiálne schválený parlamentom a do platnosti vstúpi 1. novembra tohto roka. Finančný príspevok bude platiť na nové vozidlá s pohonom na plyn, klasickým motorom, ktorý využíva palivo s obsahom najmenej 15 % biozložky či elektromobily a vozidlá s vodíkovými palivovými článkami.

Dotácia pre súkromnú osobu, firmu, obec či vyššie územné celky a nimi zriadené organizácie budú môcť obdržať príspevok vo výške 25 % z celkovej obstarávacej ceny vozidla, okrem áut kategórie M1 a N1. Ak žiadateľ popri tom vyradí z evidencie auto so spaľovacím motorom starším ako 15 rokov, bude poskytnutá dotácia vo výške až 35 %. Pri vozidlách kategórie M1 a N1 je nastavená horná hranica dotácie na 10 000 eur.

Štátne sviatky 2019 – Slovensko
Zdroj: sk.wikipedia.org

“Táto úprava zabezpečí, aby intenzita výšky pomoci nedosiahla neprimeranú úroveň,” uvádza sa v pozmeňujúcom návrhu, o čom informoval portál Teraz.

Zdroj: teraz.sk

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.