Streamovacia služba Disney+

Streamovacia služba Disney+ už čoskoro zjednotí nadchádzajúce projekty od najväčšej produkčnej spoločnosti na svete. The Walt Disney Company má pod sebou dcérske firmy ako Pixar, Hulu, ESPN, Marvel Entertainment, Lucasfilm atď. Ikonický myšiak vlastní väčšinu z najväčších filmových projektov súčasnosti, pričom po novom zasiahne aj do sveta televízie. Akým spôsobom?

Disney+ je nová streamovacia služba, ktorá bude v USA spustená už 12. novembra. Cena v Amerike bude 6,99 dolára na mesiac. Pri predplatnom na celý rok naraz to bude $69,99, teda $5,83 na mesiac.

Obsah

Za to máme podľa všetkého očakávať množstvo obsahu z produkcie Disney, Marvel, Star Wars, Pixar, National Geographic či Disney Channel. Väčšina z týchto programov bude exkluzívna pre Disney+, čím chce spoločnosť prinútiť fanúšikov známych značiek k odoberaniu služby.

Možnosti otvára aj fakt, že Disney vlastní streamovacie služby ESPN+ a Hulu, ktoré bude zákazníkom s Disney+ ponúkať s výraznou zľavou ($12,99/mesiac). Popritom by sme si vedľa Marvel či Star Wars seriálov mali pozrieť napríklad aj všetky epizódy Simpsonovcov či iných seriálov a filmov, ktoré pod spoločnosť patria.

disney+
Zdroj: engadget.com

Na začiatok bola potvrdená dostupnosť cez 500 filmov a 7500 častí seriálov, vrátane tých najznámejších nových i starých titulov od Disney. Tie si budeme môcť pozrieť nielen cez počítač, ale aj cez zariadenia iOS, Apple TV, Android, Xbox One, PlayStation 4 a Roku.

Streamovacia služba sa bude učiť, čo sledujeme a vyhľadávame najviac, a podľa toho nám bude prispôsobovať ponúkaný obsah. Samotná aplikácia má byť podľa slov Michaela Paulla, šéfa streamovacích služieb Disney, “prostá, elegantná a jednoduchá na použitie.”

Mobilná aplikácia zákazníkom dovolí sťahovať si svoje obľúbené filmy a seriály priamo do zariadenia, aby si ich mohli pozrieť napríklad na dovolenke, kde nebudú mať prístup k internetu. Množstvo stiahnutého obsahu je podľa všetkého neobmedzené. To dopĺňa fakt, že Disney+ bude streamovať v 4K, HDR a s Dolby Atmos.

Ako sa vám streamovacia služba Disney+ zatiaľ pozdáva? Zvážite jej odoberanie, alebo vám nevadí, že zmeškáte zopár príbehov zo sveta MCU? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: engadget.com,

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.