Streamovacia služba Spotify prináša 3 veľké zmeny

Len nedávno sme informovali o tom, že streamovacia služba Spotify chystá novinku v podobe zobrazovania textov piesní. Funguje to tak, že text sa zobrazuje dynamicky podľa piesne a roluje automaticky postupne, ako sa pieseň prehráva. Je známe, že spoločnosť neustále inovuje a prináša rôzne novinky, aby obhájila svoje miesto najobľúbenejšej streamovacej služby.

Len pred chvíľou na svojom blogu streamovacia služba oznámila 3 hlavné zmeny, ktoré chystá.

Univerzálnejšie tlačidlo pre náhodné prehrávanie

Podľa Spotify má byť toto tlačidlo jednoduchšie a praktickejšie. Dostalo zelenú farbu a obsahuje v sebe malú ikonu. Na obrázku nižšie si môžete pozrieť, ako vyzerá.

play
Zdroj: newsroom.spotify.com

Nový akčný riadok

Do tohto riadku sa zoskupila trojica tlačidiel. Kde používateľ nájde tlačidlo ,,like“ na označenie skladby, ktorá sa mu páči. Tlačidlo na stiahnutie (prémium účet) a ďalšie možnosti. Ďalšia nová ikona je aj pri sťahovaní pre prehrávanie hudby bez Wi-Fi pripojenia (prémium účet) a je identická s ikonou, ktorú poznáme pri podcastoch.

,,Všetky akcie, vrátane „like“, „play“ a „download“ pre používateľov Premium, sú zoskupené do jedného riadku v strednej časti obrazovky. Navyše, sťahovanie pre počúvanie hudby bez Wi-Fi (pre našich používateľov Premium) má teraz novú ikonu – tú istú, ktorú sme používali pre podcasty. Nový riadok je navyše vaším komplexným miestom pre všetko, čo budete chcieť urobiť jednou rukou – zážitok je oveľa prispôsobivejší a reaguje na veľkosť vášho zariadenia,“ vysvetľuje Spotify.

bar
Zdroj: newsroom.spotify.com

Zoznam skladieb s obrázkom

Poslednou viditeľnou zmenou v streamovacej aplikácii Spotify je, že k skladbám teraz pribudli ikony albumov, ktoré poslucháč uvidí vo svojej knižnici, pri vyhľadávaní a prehrávaní hudby. Po novom sa pri každej obľúbenej skladbe zobrazí srdce. Týmito zmenami chce Spotify vylepšiť celkový zážitok z používania a navigáciu vo svojej mobilnej aplikácii.

row
Zdroj: newsroom.spotify.com

Vývojári sa predovšetkým zamerali na používateľské rozhranie, ktoré je dokonalo prepracované a vyladené tak, aby sedelo všetkým používateľom. Autori samotnej aplikácie na oficiálnom prehlásení uviedli, že platforma je dnes omnoho lepšia, ako kedykoľvek predtým. Samotný dizajn by mal pôsobiť sviežim a moderným dojmom, ktorý by mal vyhovovať väčšine.

Zdroj: newsroom.spotify.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.