Apple logo na zadnej strane telefónov iPhone prechádza zmenami. Už tohtoročná generácia priniesla malú veľkú zmenu, keď vôbec po prvýkrát presunuli logo do presného stredu. Portál The Verge najnovšie informuje o tom, že väčšie zmeny môžu prísť aj v najbližších rokoch. Spoločnosť Apple si totiž prihlásila patent, v ktorom je logo na zadnej strane telefónov použité ako notifikačná dióda.

Tento patent bol spozorovaný portálom Apple Insider a hovorí o tom, ako môže „nastaviteľná dekorácia“ reagovať na „prichádzajúcu komunikáciu“ alebo „pripomienku v kalendári„. Reagovať má na princípe zmeny vzhľadu alebo blikaním. Možno by ľudia konečne prestali používať otravné blikanie blesku pri obdržaní notifikácie.

iPhone
Zdroj: elitereaders.com

Svietiace Apple logo plánuje návrat?

Samozrejme by to nebolo po prvýkrát, čo by Apple využil možnosť svietiaceho loga. Spoločnosť má predsa veľkú históriu s Macbookmi, ktorým logo svietilo až do roku 2015. Vtedy prišiel nový dizajn, ktorý logo nahryznutého jabĺčka navždy zhasol. Na ich telefónoch sme to síce nikdy oficiálne nevideli, no šikovní fanúšikovia vedeli logo rozsvietiť za pár drobných.

Samozrejme, za krásu sa platí a v tomto prípade to stojí záruku telefónu. Medzi konkurenciou zas nejde o žiadnu novinku, keďže podobnú funkciu má napríklad Razer Phone 2. Ďalším príkladom je Motorola One Zoom, ktorá svoje logo využíva ako notifikačnú diódu namiesto čítačky odtlačku prstov.

V patente sa veľakrát spomínajú hovory mobilného telefónu, takže Apple túto funkcionalitu zvažuje na telefónoch iPhone. Okrem iného sa tam však nachádzajú aj obrázky, ktoré zobrazujú „ilustratívne elektronické zariadenia“, ako napríklad laptop, tablet a pravdepodobne aj iMac. Je teda možné, že svietiace jabĺčko plánuje návrat vo veľkom štýle. Samozrejme to treba brať s rezervou, keďže stále ide iba o patenty.

Vedeli by ste si predstaviť svietiace logo na telefónoch iPhone? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: theverge.com

Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.