Mobilné platby smartfónmi sa stali štandardom, ktorý si Slováci obľúbili. Jednoduché priloženie Android smartfónu alebo iPhonu sa stalo pri nakupovaní rituálom mnohých z nás. Majitelia mobilných telefónov s operačným systémom Android majú na Slovensku možnosť platiť prostredníctvom Google Pay od 28. februára 2018. Problémom, však bola podpora rôznych bánk.

S Google Pay je možné platiť na všetkých bezkontaktných platobných termináloch v krajinách, kde bola služba spustená. Pri platení musí byť zapnuté NFC (Near Field Communication). Dobrou správou je, že číslo karty nie je uchované v mobilnom zariadení, pretože zariadenie používa šifrovanie. Viac sa dozviete na blogu Tatra banky.

google pay
Zdroj: Tatra banka

Prechod TB z MobilePay na Google Pay

Na otázky o prechode na nový typ platenia mobilom v Tatra banke odpovedá Ľubica Gubová z oddelenia platobných kariet:

LDodávateľ poskytujúci funkcionalitu bezkontaktných platieb v MobilePay sa rozhodol ukončiť podporu tejto služby. Naši klienti majú mobilné platby vo veľkej obľube, preto sme sa rozhodli implementovať Google Pay.

MobilePay bude pre smartfóny s Androidom fungovať naďalej, v rovnakom režime, v akom fungovala doteraz pre iPhony. To znamená, že všetky funkcionality, najmä jednorazové číslo karty pre platbu na internete, manažment nastavení kariet, zobrazenie PIN kódu ku karte ako aj benefity ku kreditným kartám My Benefit a My Doctor, ktoré nenájdeš nikde inde, budeš môcť využívať naďalej.“

Aký je postup pri platení

“Pri bezkontaktnej platbe do 20 EUR stačí prebudiť telefón (rozsvietiť displej) a priložiť telefón k terminálu obchodníka. Pri platbe 20 EUR a viac je potrebné odomknúť telefón spôsobom na ktorý ste zvyknutí – odtlačok prsta, vzor, alebo PIN.“

Ako nastaviť platenie pomocou aplikácie Google Pay:

  • Nainštalovať a otvoriť aplikáciu Google Pay
  • Vybrať účet, ku ktorému chcete priradiť nový spôsob platby
  • Kliknúť na položku Platba
  • Kliknúť na ikonu „+“ pridať novú kartu
  • Je potrebné zadať informácie o karte alebo ich vyplniť odfotením karty
  • Overiť spôsob platby pomocou sms
  • Zadať overovací kód

Tatra banka však upozornila, že jej mobilná aplikácia Tatra banka už nebude od konca marca podporovaná na smartfónoch BlackBerry a Androidoch s verziou systému Android 4.x a staršou. Rovnako pre tieto staré systémy končí aj podpora aplikácie MobilePay.

Zdroj: TS TB

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.