Herné štúdio Blizzard Entertainment predstavilo oficiálny trailer na Diablo 4. Hra má nadviazať na korene populárnej série, konkrétne Diablo 2. Znamená to hlavne temnejšie prostredie, omnoho viac krvi a démoni, ktorí budú hrôzostrašnejší ako kedykoľvek predtým. O novinke informujú portály PC Gamer, Polygon a ďalšie.

Trailer na Diablo 4

V americkom meste Anaheim, Kalifornia sa v dňoch 1.-2. novembra odohráva BlizzCon 2019. Udalosť ako vždy organizuje herné štúdio Blizzard Entertainment, ktoré patrí pod spoločnosť Activision. Na BlizzCone sú každý rok oznámené nové hry, prípadne očakávané aktualizácie a tak pod. V skratke ide o udalosť, na ktorej štúdio oznamuje všemožné novinky pre obyčajných aj skalných fanúšikov.

Tento rok sa Blizzard prekonal.

Počas otváracej konferencie bolo odhalené očakávané Diablo 4 (oficiálne Diablo IV), ku ktorému dodali aj takmer 10-minútovú ukážku. Pozrieť si ju môžete tu:

“Diablo IV sa odohráva množstvo rokov po udalostiach z Diablo III, po tom, ako činy neba i pekla pripravili milióny ľudí o život. Vo vákuu moci sa opäť objavuje legendárne meno [Lilith].”

Oficiálne oznámenie hry Diablo IV fanúšikovia a návštevníci BlizzConu privítali obrovským potleskom. Hráči, ktorí neboli stopercentne stotožnení so smerom, ktorým sa vydal tretí diel ikonickej série, budú tentokrát určite nadšení z toho, že séria sa vracia k tomu, vďaka čomu sa stala tak obľúbenou. Toto povedal Luis Barriga, človek zodpovedný za vývoj novej hry:

Vraciame sa k temným koreňom série. Bude to znamenať krv a násilie. Bude to znamenať okultné symboly a rituály.”

Návrat ku spomínaným temným koreňom sa netýka len vzhľadu hry a príbehu, ale aj herných mechaník. To nasvedčujú aj tri triedy hrdinov, ktorí boli doposiaľ oznámení: barbarian, sorceress a druid.

Viac o fungovaní hry vám prezradí oficiálny gameplay trailer, ktorý zachytáva krvavý tón aj z pohľadu nás, hráčov:

Hra je v celkom pokročilom štádiu vývoja, keďže na BlizzCone už bolo dostupné hrateľné demo. Dátum vydania však oznámený ešte nebol. Počítať môžeme s horizontom do niekoľkých rokov.

Zdroj: polygon.com, pcgamer.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.