Uber exceluje, no stále neúspešne

Ako je možné, že sa im extrémne darí, no zároveň nedarí? Vitajte v modernej korporácii 21. storočia. A Uber – práve tej je jej dokonalým príkladom.

Služba na jednoduché nájdenie auta a zadanie trasy z bodu A do bodu B je stále populárnejšia. Rastie aj počet šoférov, ktorí si týmto spôsobom privyrábajú (mnoho z nich to má dokonca ako hlavný príjem financií). Bolo teda len otázkou času, kým Uber prekoná toto číslo…

Uber vstup na burzu
Zdroj: engadget.com

V mesiaci júl Uber použilo 100 miliónov ľudí. Počas druhého štvrťroka 2019 narástol počet jázd (v porovnaní s predchádzajúcim obdobím) o 35% – na 1,67 miliardy. Q2 2019 priniesla spoločnosti tržby 3,17 miliárd dolárov, čo pre nich znamená straty cez 5 miliárd. Zisk je však v dohľadne.

Firma nedávno vstúpila na burzu a svojim zamestnancom udelila odmeny v podobe akcií v hodnote až 3,9 miliárd dolárov. Ku stratám prispel aj štedrý dar Uberu lojálnym šoférom. Dokopy rozdali takmer 300 miliónov dolárov. Nie je to teda až tak zlé, no spoločnosť počas Q2 2019 aj tak prišla o viac ako 1 miliardu amerických dolárov.

Využili ste niekedy podobnú službu na prepravu? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: engadget.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.