Uber obnovuje prevádzku v Bratislave s rozšírenými bezpečnostnými štandardmi

Tlačová správa, Bratislava 5. máj 2020 – Uber v reakcii na najnovšie rozhodnutie vlády o uvoľňovaní dopravných obmedzení na Slovensku v Bratislave obnovuje v stredu 6. mája 2020 svoju prevádzku v súlade s bezpečnostnými a ďalšími požiadavkami. V rámci podpory bezpečnosti, ktorá je pre spoločnosť na prvom mieste, Uber oznámil podporu pre vodičov, ktorým zdarma poskytne bariéry oddeľujúce ich od zákazníkov, aby im umožnil pohybovať sa po meste bezpečne.

V stredu 6. mája 2020 Uber obnovuje službu UberX a Comfort v Bratislave, kde pre Uber jazdia  len licencovaní taxi vodiči. Aj keď celkové fungovanie aplikácie Uber zostáva rovnaké, vodiči poskytujúci svoje služby cez aplikáciu po novom musia spĺňať dodatočné sanitárne štandardy v súlade s najnovšími vládnymi nariadeniami.

Aby sa zabránilo šíreniu COVID-19, vláda 16. marca nariadila zákaz prevádzky všetkých taxislužieb, v dôsledku čoho Uber v krajine okamžite pozastavil všetky svoje služby a obnoví ich 6. mája po opätovnom uvoľnení.

Nové bezpečnostné požiadavky

Počas posledných mesiacov Uber predstavil niekoľko iniciatív na podporu komunít v boji proti koronavírusu. Aj na Slovensku spoločnosť zaviedla zvýšené opatrenia v súlade s nariadeniami a odporúčaniami príslušných orgánov.

Medzi nich patrí informovanie vodičov a zákazníkov o nových bezpečnostných a hygienických opatreniach a bezplatné vybavenie najaktívnejších vodičov štítmi vo vozidlách (bariéry oddeľujúce pasažierov od vodičov). Firma zároveň poskytne do vozidiel hygienické bezpečnostné karty s informáciami pre zákazníkov o bezpečnom správaní sa vnútri vozidla.

uber logo auto
Zdroj: businessinsider.com

Spoločnosť naviac poskytla finančnú výpomoc vodičom po celom svete v prípade, ak boli diagnostikovaní s COVID-19, boli umiestnení do individuálnej karantény, požiadaní o vlastnú izoláciu alebo odstránení z aplikácie, a to na 14 dní v súlade s autoritami verejného zdravotníctva.

Viac informácii o aktivitách spoločnosti na podporu komunít počas epidémie koronavírusu je možné nájsť tu:

Ako cestovať bezpečne

Uber odporúča dodržiavať odporúčania autorít a dodržiavať odstup od druhých ľudí. Ak je objednanie jazdy nevyhnutné, užívateľom budú pripomenuté bezpečnostné tipy, ako napríklad:

  • Pravidelne si umývajte a dezinfikujte ruky
  • Necestujte, ak sa cítite chorí
  • Sadajte si na pravé zadné sedadlo
  • Noste rúško

Všetky platby a prepitné za jazdy je možné platiť bezhotovostne cez aplikáciu Uber.

Zdroj: TS Uber

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.